Nová stezka pro chodce a cyklisty spojí Mokrou Horu s Jehnicemi

Zdroj fotografie: commons.wikimedia.org

Z brněnských Jehnic povede do Mokré Hory nová stezka pro chodce a cyklisty. Vést by měla v délce necelého kilometru podél současné silnice od Blanenské až po Tumaňanovu ulici. Rozhodnutí o výstavbě posvětili v minulých dnech brněnští radní.

Podle náměstka primátora pro dopravu Matěje Hollana by měla nová stezka především zvýšit bezpečnost chodců. „Díky nové stezce bude cesta mezi oběma městskými částmi mnohem bezpečnější, a to zejména pro děti, které docházejí z Mokré Hory do základní školy v Jehnicích,“ uvedl Hollan. Silnici využívají hlavně obyvatelé Jehnic, Ořešína a Vranova, kteří po ní jezdí na kole.

Problematickým se úsek stal v posledních letech, kdy počet obyvatel v Jehnicích a Mokré Hoře výrazněji narostl, s čímž je spojena i vytíženost silnice automobilovou dopravou. „Provoz je zde docela hustý a pro řidiče je to poměrně nepřehledný úsek. Myslím si, že stezka pro pěší a cyklisty výrazně zvýší bezpečnost provozu,“ vysvětlil tajemník Úřadu městské části Brno-Jehnice Michal Jedlička.

Zdroj: brnenskadrbna.cz

Autor článku