Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Norsko zřejmě po roce 2025 nepovolí prodej aut se spalovacím motorem

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Skandinávie je proslulá svým velice kladným přístupem k životnímu prostředí a ekologii, což se nedávno potvrdilo dalším krokem. Norsko totiž pravděpodobně od roku 2025 zakáže prodej všech automobilů, které nefungují alespoň částečně na elektřinu, vodík nebo biopalivo.

V Norsku jsou už nyní velice populární elektromobily, aktuálně tvoří čtvrtinu všech nových prodaných vozů a jen za loňský rok se jich v zemi zaregistrovalo přes 30 tisíc. V Česku to pro představu byla méně než setina uvedeného počtu.

Zvažovaný krok je součástí dlouhodobějšího programu, který vznikl na klimatické konferenci v Paříži. S norským návrhem souhlasí čtyři z tamějších stran, projít ještě musí parlamentem. Pokud se tak stane, Norsko bude vůbec první zemí na světě, kde začne podobný zákon platit.

Zdroj: ekolist.cz, startitup.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.