Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nevíte, kam zajít na kávu? Poradí vám aplikace od českých nadšenců

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Původně začínali v Brně před deseti lety, kdy chtěli vytvořit pro milovníky kávy webový portál, jenž se měl stát kávovou obdobou cestovatelského portálu Trip Advisor. Dnes Aleš Pospíšil a Radek Nožička nabízí kromě internetové stránky European Coffee Trip také stejnojmennou aplikaci a doporučení na nejlepší kavárny z několika desítek zemí Evropy. O příběhu portálu píše server Czech Crunch.

Zájemci v aplikaci, kterou mohou najít také jako webovou stránku, najdou doporučení na kavárny z mnoha evropských měst. „Nabízíme tipy na více než dva tisíce kaváren a pražíren z více než devětatřiceti zemí Evropy,“ uvedl pro CzechCrunch spoluzakladatel portálu Aleš Pospíšil. Kromě seznamu podniků se zde ale lidé mohou také inspirovat, jak si kávu správně připravit. Na youtube kanálu uvidí třeba návod, jak si udělat espresso s tonikem nebo cappuccino, a najdou zde i tipy na kávové vybavení.

Databázi kaváren a pražíren si tvůrci pečlivě hlídají. Vzhledem k počtu těchto podniků však často nejsou schopni všechny navštívit, a tak spoléhají také na lidi z komunity, kteří jim vybraná místa doporučují. Aby se ale kavárny do aplikace dostaly, musí v každém případě splňovat kromě výborné chuti nápoje také třeba kritérium čistého interiéru nebo mít vzdělanou obsluhu, která dokáže zákazníkům poradit.

Zdroj: Czech Crunch, European Coffee Trip

Související články

Zaručeně zlepší den

Daruj Kelímek! Dobročinný projekt vybral bezmála tři miliony korun

Další Suchej únor se blíží. Budete držet měsíc bez alkoholu?

Nová digitální nomádská víza usnadní život a práci ve Španělsku

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…