Nevíte, jaké oblečení si připravit před odletem? Poradí vám nová letištní kabina

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Patříte k lidem, kteří si často lámou hlavu s tím, jak se správně obléci? Vyvolává ve vás cestování do neznámých koutů světa nepříjemné pocity? Pak by vám mohlo pomoci speciální oddělení na stockholmském letišti Arlanda. V něm si totiž cestující mohou na vlastní kůži vyzkoušet nejen klimatické podmínky, které právě panují v místě jejich cílové destinace, ale také se mohou zběžně seznámit s tamním prostředím.

Nově zřízená místnost funguje na principu propracovaného simulátoru. Je rozdělena do tří částí, přičemž každá z nich zastupuje jinou lokalitu. První simuluje teplé počasí, druhá studené a ve třetí se rázem ocitnete ve víru velkoměsta. Co nejrealističtější prožitek je zajišťován prostřednictvím konkrétní teploty, proudění vzduchu, video projekce na stěnách a zvukového doprovodu.

Cestující při vstupu do dané části zadají svůj cíl cesty. Následně je na základě aktuálních meteorologických dat místnost přizpůsobena konkrétnímu místu a cestující je konfrontován s klimatickými podmínkami, které na daném místě panují. Může si tak například do svého příručního zavazadla přibalit teplou čepici, šálu a rukavice, které bude potřebovat krátce po přistání v mrazivých koutech světa. Navíc se díky zobrazené projekci seznámí s tamním prostředím, což jistě napomůže v odbourání stresu a nejistoty z nového prostředí. Cestování tak bude pro některé lidi zase o něco příjemnější a méně stresující.

Zdroj: nedd.tiscali.cz

Autor článku

Profilový obrázek