Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Navždy v našich srdcích. Brňané mohou adoptovat hroby slavných osobností

Zdroj fotografie: Pexels

Jak navrátit lesk památce slavných moravských osobností? S netradičním řešením přichází město Brno. Svým občanům nabízí možnost adoptovat si hrob dávno zesnulých umělců i duchovních, kteří byli s regionem spjati. Cílem projektu je zapojit veřejnost do péče o památky, a zabránit tak jejich chátrání.

Malíři, spisovatelé, sochaři i duchovní – opuštěných hrobů k adopci budou v nabídce desítky. Jejich seznam je zveřejněn na webových stránkách Správy hřbitovů města Brna. Zájemci tak mohou svou péči věnovat třeba hrobu římskokatolického kněze Vladimíra Bokse nebo historika Jaroslava Dřímala. Nabídka pamětních míst k adopci bude postupně doplňována.

Lesk zašlým hrobům v Brně pomůže navrátit adopce. Zdroj: hrbitovybrno.cz

Adopce hrobu je bezplatná. Město Brno však s podpisem smlouvy předpokládá, že bude o místo posledního odpočinku významných Moravanů dobře postaráno. Cílem je nejen připomenout životní příběhy osobností, které se ve své době těšily velké slávě, ale také zajistit kultivaci zchátralých hrobů. Neupravených náhrobků s těžko čitelnými nápisy by tak mohlo postupně ubývat.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu