Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Naučte miminka plavat už od narození: zkuste vaničkování

Vaničkování také prohlubuje vztah rodiče s dítětem. Foto: Depositphotos

Pokud byste ze svého miminka chtěli mít jednou zdatného plavce anebo mu jen chcete ulevit třeba od potíží se stále se vyvíjejícím zažíváním, můžete s ním už od malička „plavat“, a to klidně i doma ve vaně. Vaničkování zažívá v posledních letech velký boom a určitě ho budete chtít zkusit také.

Zábavná aktivita pro dítě i rodiče


Miminku můžete díky vaničkování udělat z povinnosti večerního koupání krásný rituál, u kterého se přiměřeně unaví. Bude zapojovat všechny důležité svaly, a tak je i dále rozvíjet při učení prvních pohybů mimo vodu. Miminkovské plavání pomáhá s peristaltikou střev, která umí malé děti v prvních měsících života velmi potrápit.

Kurz, jak na to, můžete absolvovat s lektorem v nějakém z dětských bazénů k tomu určených, nebo si ho dokonce zakoupit online a cvičit svépomocí doma ve vaně. Nemusíte se bát, nepotřebujete k tomu žádné speciální znalosti, vše se rychle a jednoduše naučíte. Navíc budete mít s miminkem skvělou společnou aktivitu, u které se oba pobavíte.

První plavání můžete vyzkoušet v bazénku nebo doma ve vaně. Ilustrační foto: Freepik

Přirozený pohyb a zapojení potřebných svalů


Výuka postupuje podle měsíců věku miminka, postupně se dostanete až k bezpečnému potápění – naučí se tak zadržet dech a bude lépe snášet vodu v obličeji, což většinou děti nemají rády. Při vaničkování zapojí všechny svalové třídy a cviky v daném měsíci podpoří také jeho přirozený psychomotorický vývoj. Jde o takovou zábavnou rehabilitaci. Začít můžete už s úplným novorozencem hned, jakmile se mu zahojí pupík.

Velkou výhodou je, že si už od miminka zvykne na vodu a bude k ní mít pozitivní vztah, který můžete dále prohlubovat na různých lekcích plavání, které jsou většinou pro miminka od 6. měsíce.

Autorský článek Barbary Tesařové

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový korpus české poezie je neobsáhlejší na světě

Lidé vás mají raději, než si myslíte. Vědci přišli na to, proč

Úspora energií? Omezte „upíří sílu“ vašich spotřebičů

Práce z domova jako právo. Kdo si ji nyní bude moci nárokovat?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…