Naděje pro němé tváře. Animal box zachraňuje zvířecí životy ve dne v noci

Zdroj fotografií: vetmanie.cz

Záchranný box je nadějí pro bezmocné němé tváře, které potřebují pomoc veterináře. Při nálezu takového zvířete jej nyní lidé na Ostravsku mohou využít v kteroukoliv denní hodinu.

Nový záchranný box pro zraněná nebo viditelně nemocná zvířata se nachází u vchodu do veterinární kliniky ve Frýdku-Místku na ulici Frýdlantská 2492. „Chceme nabídnout pomoc lidem, kteří najdou zraněné zvíře – třeba i v noci, a nemají prostor, kam by ho mohli umístit,“ říká Jana Kouřilová z veterinárního centra Vetmanie, které Animal box jako jediné v Moravskoslezském kraji provozuje.

Přestože je box monitorován kamerou, je nálezce zároveň vyzván, aby na jeho využití personál telefonicky upozornil. Obratem se mu totiž dostane instrukcí, kam má zvíře uložit, kterou z misek s krmivem mu dát, případně jak zapnout vyhřívací dečku.

Mezi zvířaty, která lidé do Animal boxu umisťují, přitom nejsou jen domácí mazlíčci. „Ošetřili jsme například apaticky se jevící kočky, koťátka trpící infekcí, nebo poraněné mládě zajíce,“ dodává veterinářka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.