Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Naděje pro němé tváře. Animal box zachraňuje zvířecí životy ve dne v noci

Zdroj fotografií: vetmanie.cz

Záchranný box je nadějí pro bezmocné němé tváře, které potřebují pomoc veterináře. Při nálezu takového zvířete jej nyní lidé na Ostravsku mohou využít v kteroukoliv denní hodinu.

Nový záchranný box pro zraněná nebo viditelně nemocná zvířata se nachází u vchodu do veterinární kliniky ve Frýdku-Místku na ulici Frýdlantská 2492. „Chceme nabídnout pomoc lidem, kteří najdou zraněné zvíře – třeba i v noci, a nemají prostor, kam by ho mohli umístit,“ říká Jana Kouřilová z veterinárního centra Vetmanie, které Animal box jako jediné v Moravskoslezském kraji provozuje.

Přestože je box monitorován kamerou, je nálezce zároveň vyzván, aby na jeho využití personál telefonicky upozornil. Obratem se mu totiž dostane instrukcí, kam má zvíře uložit, kterou z misek s krmivem mu dát, případně jak zapnout vyhřívací dečku.

Mezi zvířaty, která lidé do Animal boxu umisťují, přitom nejsou jen domácí mazlíčci. „Ošetřili jsme například apaticky se jevící kočky, koťátka trpící infekcí, nebo poraněné mládě zajíce,“ dodává veterinářka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…