Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na světě jsou první boty vyrobené z recyklovaného mořského odpadu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Moře, pláže i oceány znečištěné tunami odpadků. To je v současném světě každodenní realita. S rostoucím množstvím odpadků ale roste i počet projektů, které chtějí materiál, třeba právě ten podmořský, smysluplně recyklovat.

Nový nápad ukazuje, že i odpadky povalující se na dně moře mohou najít užitečné využití. Vznikla totiž bota, jejíž vrchní část je vyrobena z recyklovaných plastových sítí nalezených v oceánu. Jde o unikátní prototyp.

Inovativní obuv je společným počinem firmy Adidas a organizace Parley for the Oceans. Cílem organizace je zvýšit povědomí o stavu oceánů a podílet se na projektech, které mohou pomoct oceány chránit.

„Jsme velmi hrdí, že se k nám Adidas připojil v této misi a pomáhá nám v našem partnerství svou tvůrčí silou, abychom ukázali, že je možné proměnit oceánský plast v něco stylového,“ pochvaluje si spolupráci zakladatel Parley for the Oceans Cyrill Gutsch.

Odpadky na výrobu bot vylovila z vody partnerská organizace Sea Shepherd, a to během své více než stodenní expedice, při níž sledovala pytláky u západoafrického pobřeží. Výrobky z podmořského plastu budou pro zákazníky dostupné později v tomto roce.

Související články

Inspirace

Borough Market bojuje proti odpadům, zakáže plastové lahve

Z domova

Praha zahájila kampaň za správné nakládání s odpady

Inspirace

Čínská firma chce z pandího trusu vyrábět papírové kapesníky

Byznys

Prostějov věnuje svým občanům tašky na tříděný odpad

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.