Na Klínovci otevřeli první kilometry stezek pro horská kola

Zdroj fotografie: StockSnap.io

Klínovec má v provozu první část trail parku s tratěmi pro horská kola. V současnosti je v provozu desetikilometrová stezka, která je vhodná i pro méně zkušené cyklisty. Pro začátečníky nebo rodiny s dětmi bude otevřená půjčovna s koly nebo koloběžkami. Tento rok je v plánu trail park rozšiřovat, očekává se otevření trasy i pro zkušenější cyklisty.

Nyní je v trail parku Klínovec zprovozněná lehká stezka Azur pro rodiny s dětmi a začátečníky měřící deset kilometrů. „Kromě této stezky budou v průběhu léta přibývat i další traily. První čtyři kilometry středně obtížné stezky otevřeme 23. července,“ uvedl spolumajitel klínoveckého areálu Martin Píša. Pro profesionály a zkušené jezdce jsou nyní k dispozici přibližně tři kilometry Downhillové stezky určené především pro pořádání trialových závodů.

Kromě půjčovny mohou návštěvníci využít i služeb myčky kol a veškerého zázemí areálu, který je v zimních měsících určen především milovníkům zimních sportů. V první fázi výstavby by mělo vzniknout dohromady 25 kilometrů stezek různých obtížností. „Aktuálně už pracujeme na získání povolení na další fázi projektu, vzniknout by mělo asi 25 kilometrů nových stezek,“ vysvětlil Píša. Jejich vybudování by mělo stát zhruba 10 milionů korun.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Autor článku

Profilový obrázek