Motoristé dostanou od července řidičáky ve všech obcích. Nově nebude třeba vlastní fotografie

Zdroj fotografie: Ministerstvo zahraničních věcí

Čeští motoristé budou moci žádat o nový řidičský průkaz na jakémkoliv obecním úřadu. Až doposud si licenci mohli vyřídit pouze na úřadu v místě trvalého bydliště. Kromě této novinky přichystalo ministerstvo dopravy řadu dalších novinek. Žadatelé například nebudou potřebovat vlastní fotografii pro průkaz nebo nebudou muset uvádět místo trvalého bydliště.

Dlouho očekávaná změna začne platit od začátku července. „Motoristé budou mít možnost požádat o vydání, případně o výměnu průkazu na libovolném úřadu obce s rozšířenou působností. Nyní navíc nebudou potřebovat ani papírovou fotografii,“ upřesnil novinky ministr dopravy Dan Ťok. Úředníci tak budou pořizovat fotografie žadatelů přímo na místě, nebo si ji stáhnou z jiných registrů. Vlastní fotografii ale i nadále budou potřebovat u mezinárodních řidičských průkazů.

Kromě výše uvedených změn plánuje ministerstvo dopravy také zvýšení poplatku za vydání nového průkazu. Nově bude místo padesáti korun stát dvě stě korun. Klasická výměna průkazu s končící platností zůstává zdarma. Nově se na průkazech nebude uvádět místo trvalého bydliště, motoristé jej tak v případě změny adresy nemusí měnit.

Zdroj: budejckadrbna.cz

Autor článku

Profilový obrázek