Angad Daryani vyrůstal v jednom z nejlidnatějších měst světa – indické Bombaji. Zdejší smog mu jako malému výrazně zhoršoval astma a nedovolil mu hrát milovaný fotbal. Dnes třiadvacetiletý student americké univerzity chce proto částice, které v Indii výrazně znečišťují ovzduší, zachytit a smysluplně využít. Třeba na výrobu podlahové krytiny.
Velká míra znečištění vzduchu je pro indický kontinent dlouhodobě obrovským problémem. Vzduch obsahuje množství jemných částic, především černý uhlík. Právě ty chce mladý student inženýrství na Georgia Institute of Technology v USA Angad Daryani zachytit. Navrhl venkovní čisticí systém, který ze vzduchu odstraňuje nežádoucí částice a kumuluje je v kontejnerech. Hmotu pak Ind plánuje zrecyklovat například na podlahové krytiny.
Cílem mladého inovátora a jeho startupu Praan je navrhnout první čističku bez filtrů na světě. Záměrem je, aby byla všestranná, zvládla se přizpůsobit indické infrastruktuře a především byla cenově dostupná. Stávající venkovní čisticí zařízení jsou totiž velmi nákladná a velká. Zpřístupněním technologie obyčejným lidem by projekt mohl nejen pomoci zlepšit zdraví obyvatel indických měst, ale také přispět k ochraně životního prostředí.
zdroj: bbc.com
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Naučte se ovládat své sny. Užijte si třeba románek s celebritou
Platí, že ve snech je možné cokoliv. Proč je tedy nezačít kontrolovat? Díky osvojení této…