Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Milý Ježíšku: projekt plní vánoční přání dětem z dětských domovů

3 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Vánoce jsou období, kdy lidé tráví čas se svými nejbližšími a často si i nadělují dárky. Ne všichni ale mají tu možnost. To se rozhodl změnit projekt, který zprostředkovává vánoční nadílky dětem z dětských domovů.

„Před dvěma lety nastala v našich životech velká změna. Uvědomili jsme si, že ne každý má takové štěstí jako my, že mnoho dětí nemá tu možnost trávit nejhezčí svátky roku se svou rodinou. Rozhodli jsme se proto těmto dětem nějak pomoci,“ popisují na stránkách projektu Milý Ježíšku jeho zakladatelé, jimiž jsou devatenáctiletý Vojtěch Paukner a osmnáctiletý Martin Kučera.

Nápad se v jejich hlavách zrodil v lednu roku 2013. Jeho začátky nebyly vůbec jednoduché. „Nikdo nám totiž nechtěl věřit. Všichni si mysleli, že si jen vymýšlíme a že nakonec žádné dárky vlastně ani nebudou,“ vzpomíná jeden z autorů projektu Vojtěch Paukner.

Do prvního ročníku se tak zapojilo jen jedenáct dětských domovů. Přesto se povedlo splnit úžasných pět set přání. O rok později už bylo zapojených domovů šestačtyřicet a splněných přání 1300. V obou letech byla úspěšnost splnění dětských snů stoprocentní.

Pokud chce zájemce nadělit někomu dárek, musí si nejprve otevřít stránky projektu a vybrat z nabídky přání to, které touží splnit. To si zarezervuje, vyplní své údaje a na oplátku dostane informace, kam a jak svůj dárek poslat.

Projekt rok od roku rostu, do letošního ročníku se zapojilo přes padesát dětských domovů. Na webových stránkách stále ještě přibývají nová přání, zároveň se jich letos podařilo už téměř 1900 splnit.

Po Vánocích mají zakladatelé projektu v plánu výlet za obdarovanými dětmi. „Je takovou naší tradicí, že se po Vánocích alespoň do některých domovů zajedeme podívat, abychom trochu poznali, jak to v nich chodí,“ vysvětlují. Zároveň budou přemýšlet nad rozvojem projektu do budoucna. „Máme v hlavách několik směrů, kterými by se mohl ubírat. Jedná se však o docela podstatné změny, proto bychom je rádi nechali pro naše fanoušky jako překvapení,“ uzavírá Paukner.

Související články

Zaručeně zlepší den

Promluvila jsem o něčem, o čem mnoho žen mlčí, říká autorka podcastu Sádlo Ridina Ahmedová

Přemíra plastů nám už nebude ležet v žaludku. Nový způsob, jak se jich zbavit, vás překvapí

VIDEO: Voda dělá radost nejen dětem. Slůně dovádějící ve sprše vám zpříjemní víkend

Češka získala ocenění od britského premiéra. Na stoleté plachetnici sbírá plasty z oceánu

Inspirativní rozhovor

Promluvila jsem o něčem, o čem mnoho žen mlčí, říká autorka podcastu Sádlo Ridina Ahmedová

Promluvila jsem o něčem, o čem mnoho žen mlčí, říká autorka podcastu Sádlo Ridina Ahmedová

Přečtěte si rozhovor s umělkyní, která se nebojí mluvit o přijetí vlastního těla.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…