Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Městská knihovna Praha poskytuje zdarma přes 1000 e-knih

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: pexels.com

Pražská městská knihovna vykonává už po dekádu zasloužilou službu veřejnosti. Zájemcům totiž nabízí možnost stáhnout si některý ze stovek knižních titulů v elektronické podobě. Knihy jsou trvale dostupné online v e-knihovně.

Úplně prvním autorem, jehož e-knihu knihovna zpřístupnila, byl před deseti lety Karel Čapek. „Od té doby se mnohé posunulo a kromě klasiků v naší e-knihovně čtenářky a čtenáři najdou i současnou českou literaturu, překlady nebo zajímavosti a jedinečnosti,“ vyjmenovává Lenka Hanzlíková z oddělení komunikace.

Pozitivním je, že elektronické knihy jdou dostupné i bez čtenářského průkazu, tedy opravdu každému. „Knihy ke stažení jsou dostupné ve třech různých formátech vhodných ke čtení na čtečce, mobilu i počítačích. Celkem jich je teď 1637 titulů, které si lidé mohou stáhnout zdarma a odkudkoli,“ říká Hanzlíková. Knihy lze najít na webu www.e-knihovna.cz. V edičním plánu se mohou zájemci také dozvědět, jaká další díla se plánují zpřístupnit.

Související články

Inspirace

Pražské městské knihovně darují lidé tisíce knih za rok

Inspirace

Knihovnice z Podkrkonoší vozí na běžkách knihy přímo k lidem

Inspirace

Padesát milionů stran. Národní knihovna pokračuje s digitalizací

Inspirace

V České republice mírně vzrostl počet čtenářů

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.