Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Městská knihovna Praha poskytuje zdarma přes 1000 e-knih

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: pexels.com

Pražská městská knihovna vykonává už po dekádu zasloužilou službu veřejnosti. Zájemcům totiž nabízí možnost stáhnout si některý ze stovek knižních titulů v elektronické podobě. Knihy jsou trvale dostupné online v e-knihovně.

Úplně prvním autorem, jehož e-knihu knihovna zpřístupnila, byl před deseti lety Karel Čapek. „Od té doby se mnohé posunulo a kromě klasiků v naší e-knihovně čtenářky a čtenáři najdou i současnou českou literaturu, překlady nebo zajímavosti a jedinečnosti,“ vyjmenovává Lenka Hanzlíková z oddělení komunikace.

Pozitivním je, že elektronické knihy jdou dostupné i bez čtenářského průkazu, tedy opravdu každému. „Knihy ke stažení jsou dostupné ve třech různých formátech vhodných ke čtení na čtečce, mobilu i počítačích. Celkem jich je teď 1637 titulů, které si lidé mohou stáhnout zdarma a odkudkoli,“ říká Hanzlíková. Knihy lze najít na webu www.e-knihovna.cz. V edičním plánu se mohou zájemci také dozvědět, jaká další díla se plánují zpřístupnit.

Související články

Zaručeně zlepší den

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…