Manažeři štěstí mají docílit spokojenějších zaměstnanců

Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Ze zahraničí proniká do Česka nový trend, firmy zřizují novou pozici – manažera štěstí. Zaměstnavatelé totiž věří, že pro vysokou výkonnost jejich zaměstnanců nestačí pouze jistota daného pracovního místa, přiměřený plat, či pár dní dovolené navíc, ale potřebují také štěstí a spokojenost.

Práce manažera štěstí v sobě propojuje personalistiku, psychologii i oblast interní komunikace. Jeho úkolem je zlepšit komunikaci uvnitř firmy, má na starost začlenění nových zaměstnanců, ale také akce pro stmelování kolektivu, či další rozvoj jednotlivých pracovníků.

„Dá se říci, že každá firma má zájem o to, aby měla spokojené zaměstnance. Nemusí na to mít zavedenou speciální pozici, ale i tak se o blaho zaměstnanců stará. Čas ukáže, zda firmy začnou ve větším měřítku zavádět přímo pozici manažera štěstí,” řekla pro ČTK Veronika Žurovcová z České manažerské asociace.

Podle Žurovcové si dnes spíše zaměstnanci vybírají své zaměstnavatele, na rozdíl od dřívějška, kdy tomu bylo právě naopak. V současné době trend následovalo několik desítek firem, očekává se však, že další budou přibývat.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Profilový obrázek