Lidé zbavují svět odpadků díky nové výzvě #trashtag

Zdroj fotografií: instagram - pollution_free_world29; hashyko_; im_shafeek
Světem se šíří  výzva s názvem #trashtag. Inspiruje lidi, aby vyčistili své okolí od odpadků. Účastníci tak sbírají odpadky v lesích, loukách i v mořích. Výsledky své práce pak vystavují na sociálních sítích. Jak se do tohoto hnutí zapojit? Stačí najít oblast, kterou je možné uklidit, udělat fotku, pustit se do práce a své dílo zdokumentovat. Poté fotografii uveřejnit na síti pod #TrashTag.
Lidé inspirovaní výzvou #trashtag vyrážejí do různých lokací, které jsou zavaleny odpadky. Ty vysbírají a na sociálních médiích uveřejňují fotky před a po. Do 13. března bylo na Instagramu uveřejněno přes 26 tisíc příspěvků s touto tématikou. Mnoho dobrovolníků uklízí parky, cesty a pláže po celém světě. Jedna skupina například sbírala brčka a balonky na pláži v Kalifornii, jiná zase plastové odpadky v Indii.
Výzva se stala aktuální v poslední době, první nápad však vznikl v roce 2015. ,,Pokud každý z nás posbírá pár věcí, můžeme se navzájem podpořit a udělat velkou změnu,“ uvedl jeden z hybatelů změny Craig Frazee pro CNN. ,,Je to hnutí, které inspiruje lidi, aby byli lepšími správci svého okolí,“ uzavřel.
zdroj: www.edition.cnn.com

Autor článku

Zuzana Tomášková