Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé opouští města. Home office umožňuje práci na dálku

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Home office se díky covidu stal normou, kterou nabízí téměř všechny firmy, jejichž zaměstnanci vykonávají kancelářskou práci. Společnosti to zkusily a zjistily, že fyzická přítomnost zaměstnanců není často nutná. Navíc díky tomu ušetří nemalé peníze za elektřinu a vodu. Informoval o tom server Novinky.

Lidé žili mnohdy v městech kvůli práci. To se díky pandemii covidu začalo měnit. Spolu s tím, jak si čím dál častěji brali zaměstnanci práci domů, začala jejich migrace na venkov a do přírody. „Do menších měst a obcí se nám začali vracet mladí. Pokud mohli vykonávat profesi distan­čně, uvědomili si, že v menších městech jim je dobře. Že služby jsou srovnatelné s velkým městem, prostředí pro výchovu dětí také a život je levnější. Pokud nepotřebujete speciálně školy pro nadané, jazykovky a podobně,“ uvedla šéfka Sdružení místních samospráv a poslankyně Eliška Olšáková. Mnoho lidí také upřednostňuje pobyt v blízkosti přírody a na místech, kde není přelidněno. Zjistili, že do divadla či kina si mohou bez problémů zajet.

Z interního průzkumu Deloitte přes 80 procent zaměstnanců, jejichž náplň práce to umožňuje, tráví na home office alespoň tři dny v týdnu. Většina lidí podle průzkumu preferuje být v kanceláři právě dva až tři dny z pěti a zbytek týdne pracovat z domova.

Zdroj: Novinky, iRozhlas

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový korpus české poezie je neobsáhlejší na světě

Lidé vás mají raději, než si myslíte. Vědci přišli na to, proč

Úspora energií? Omezte „upíří sílu“ vašich spotřebičů

Práce z domova jako právo. Kdo si ji nyní bude moci nárokovat?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…