Lidé mohou v restauraci přispět padesátikorunou na oběd seniorovi

Zdroj fotografie: Pexels

Pomoc druhým je někdy opravdu jednoduchá. V malostranské restauraci St. Martin například stačí vyndat při placení z peněženky padesát korun navíc a zakoupit speciální voucher. Tím člověk přispěje na teplý oběd některému ze seniorů v tíživé situaci.
„Jsme moc rádi, že se pokladnička tak rychle plní vouchery. Reakce zákazníků jsou skvělé a nás těší, že můžeme takhle pomoci,“ říká majitelka restaurace Kateřina Ticháčková. Projekt zaštiťuje nadace Krása pomoci, která vouchery předává těm, kdo si oběd v restauraci nemohou dovolit. Jde pro ně zároveň i o zážitek, moct se najíst v krásném prostředí.
Celkem už nadace rozdala asi 400 voucherů. Každý klient jich přitom dostává 10-20 a může je uplatnit na nákup libovolného pokrmu z jídelního lístku. „Klienti chtějí často restauraci navštívit s dobrovolníkem, se kterým je naše nadace spojuje, protože se sami bojí do neznámého prostředí nebo protože prostě potřebují doprovod a pomoc při chůzi. Je to tak odměna také pro naše dobrovolníky, kteří osamělým seniorům věnují svůj volný čas,“ vysvětluje ředitelka nadace Michaela Stachová.

Autor článku

Kristýna Motlová