Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé mohou opět pomáhat lidem bez domova koupí Nocleženky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Armáda spásy

Život na ulici je složitý sám o sobě, což pak teprve v chladných měsících, kdy se teploty dostávají pod bod mrazu. Právě v reakci na to vznikl projekt Nocleženka, jehož nákupem mohou zájemci za stokorunu zajistit jedné osobě bez domova noc v teple.

„Počet lidí bez domova v České republice bohužel každoročně narůstá. Podle posledních výsledků sčítání jich je u nás téměř 24 tisíc. Zhruba polovina z nich žije takzvaně na ulici čili vysloveně venku. Proto jsme neskutečně vděční všem, kteří projekt Nocleženka již podpořili nebo uvažují, že podpoří,“ uvádí ředitel pro administrativu a komunikaci Armády Spásy Přemysl Kramerius. Nocleženka zajistí osobě bez domova nocleh v teple a suchu, polévku, teplý nápoj a možnost provést osobní hygienu. Člověk se může také setkat se sociálním pracovníkem a probrat s ním svou situaci.

Zájem o Nocleženky každoročně stoupá. Zatímco před třemi lety zakoupili lidé kolem 6,5 tisíce Nocleženek, loni číslo dosahovalo 23 tisíc. Armáda spásy letos doufá v ještě větší zájem, zároveň zdůrazňuje důležitost dlouhodobé pomoci lidem, kteří nemají střechu nad hlavou. Na jejím začátku leckdy stojí právě setkání se sociálním pracovníkem, které může zprostředkovat i Nocleženka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Mohou se z robotů stát lidé? Živá kůže je přibližuje člověku

Nový nástroj od Googlu umožňuje lidem pozorovat změny na planetě téměř v reálném čase

Posouvání věcí pomocí mysli? Tato superschopnost může být konečně realitou

Hit jménem kombucha – čím tak pobláznila Čechy?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…