Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé mohou opět pomáhat lidem bez domova koupí Nocleženky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Armáda spásy

Život na ulici je složitý sám o sobě, což pak teprve v chladných měsících, kdy se teploty dostávají pod bod mrazu. Právě v reakci na to vznikl projekt Nocleženka, jehož nákupem mohou zájemci za stokorunu zajistit jedné osobě bez domova noc v teple.

„Počet lidí bez domova v České republice bohužel každoročně narůstá. Podle posledních výsledků sčítání jich je u nás téměř 24 tisíc. Zhruba polovina z nich žije takzvaně na ulici čili vysloveně venku. Proto jsme neskutečně vděční všem, kteří projekt Nocleženka již podpořili nebo uvažují, že podpoří,“ uvádí ředitel pro administrativu a komunikaci Armády Spásy Přemysl Kramerius. Nocleženka zajistí osobě bez domova nocleh v teple a suchu, polévku, teplý nápoj a možnost provést osobní hygienu. Člověk se může také setkat se sociálním pracovníkem a probrat s ním svou situaci.

Zájem o Nocleženky každoročně stoupá. Zatímco před třemi lety zakoupili lidé kolem 6,5 tisíce Nocleženek, loni číslo dosahovalo 23 tisíc. Armáda spásy letos doufá v ještě větší zájem, zároveň zdůrazňuje důležitost dlouhodobé pomoci lidem, kteří nemají střechu nad hlavou. Na jejím začátku leckdy stojí právě setkání se sociálním pracovníkem, které může zprostředkovat i Nocleženka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.