Lidé mohou opět pomáhat lidem bez domova koupí Nocleženky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Armáda spásy

Život na ulici je složitý sám o sobě, což pak teprve v chladných měsících, kdy se teploty dostávají pod bod mrazu. Právě v reakci na to vznikl projekt Nocleženka, jehož nákupem mohou zájemci za stokorunu zajistit jedné osobě bez domova noc v teple.

„Počet lidí bez domova v České republice bohužel každoročně narůstá. Podle posledních výsledků sčítání jich je u nás téměř 24 tisíc. Zhruba polovina z nich žije takzvaně na ulici čili vysloveně venku. Proto jsme neskutečně vděční všem, kteří projekt Nocleženka již podpořili nebo uvažují, že podpoří,“ uvádí ředitel pro administrativu a komunikaci Armády Spásy Přemysl Kramerius. Nocleženka zajistí osobě bez domova nocleh v teple a suchu, polévku, teplý nápoj a možnost provést osobní hygienu. Člověk se může také setkat se sociálním pracovníkem a probrat s ním svou situaci.

Zájem o Nocleženky každoročně stoupá. Zatímco před třemi lety zakoupili lidé kolem 6,5 tisíce Nocleženek, loni číslo dosahovalo 23 tisíc. Armáda spásy letos doufá v ještě větší zájem, zároveň zdůrazňuje důležitost dlouhodobé pomoci lidem, kteří nemají střechu nad hlavou. Na jejím začátku leckdy stojí právě setkání se sociálním pracovníkem, které může zprostředkovat i Nocleženka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura