Lidé mohou koupí originálního kalendáře podpořit zlínský útulek

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nápaditý kalendář na podporu útulku pro opuštěná zvířata vydali ve Zlíně. Kromě fotografií psů a koček nabízí totiž i jejich příběhy.

„Třeba hned v lednu si lidé přečtou o Štěpánkovi. Nalezen byl jako štěně, pět let prožil v rodině, se kterou procestoval kus světa, ale poté musel být vrácen do útulku,“ popsala Jolana Michenková z Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu, pod který útulek spadá. „Jeho příběh je však šťastný, už rok má tento energetický a optimistický psík majitele,“ dodala Michenková.

Příběhy jsou rozděleny podle toho, zda již má pejsek nového pána, zemřel v útulku, či na nový domov stále čeká. Autorkou fotografií je Zuzana Šimková, grafickou stránku a tisk zajistili Rostislav Illík a Jana Dosoudilová z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati.

Nástěnný kalendář stojí 150 Kč a výtěžek z jeho prodeje je určen na Provoz Útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava. Vydávání kalendářů se stalo ve Zlíně již tradicí. Ten letošní s názvem Konečně žijeme svůj sen, představující zvířata v jejich nových rodinách, zvítězil v soutěži Nejkrásnější kalendáře Slovenska 2015 v kategorii Volně prodejný fotografický kalendář.

Autor článku

Profilový obrázek