Liberecké muzeum láká návštěvníky na tramvajový ovládací pult

Zdroj fotografie: Wikimedia.commons.org

Liberečtí mají možnost si vyzkoušet, jak to vypadá za ovládacím pultem tramvaje. Originální exponát vystavují v Severočeském muzeu v Liberci, kde před pár dny začala výstava k příležitosti 120 let od zahájení tamějšího tramvajového provozu. Historicky první tramvajová linka vedla od vlakového nádraží do Lidových sadů.

Netradiční vystavený předmět pochází z tramvaje typu T3, který už je v dnešních dnech v běžném provozu jen zřídka k zahlédnutí. „Tyto tramvaje jsou většinou zmodernizované a i stanoviště řidiče vypadá jinak,“ uvedl spoluautor výstavy Tomáš Krebs. Kromě ovládacího pultu mohou návštěvníci vidět třeba tramvajový kontrolér z roku 1898 nebo staniční sloupky z 30. let.

Severočeské muzeum bude výstavu hostit až do 10. září a kromě mapování historie tramvajového provozu bude ke zhlédnutí i fotografická výstava zobrazující proměny Liberce ve dvacátém století. „Máme tady asi 50 fotografií a k tomu 30 pohlednic z naší sbírky,“ popsal výstavu Krebs. Historii Liberce dále ukazuje i výstava historických fotografií v místním archivu.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Profilový obrázek