Lázně v Dolní Lipové jsou po třech letech opět v provozu

Zdroj fotografie: Facebook Schrothovy léčebné lázně

Lázně Dolní Lipová na Jesenicku se po tříleté pauze konečně dočkaly zahájení nové lázeňské sezony. Minulý víkend se v obci kromě obyčejných návštěvníků objevili i první pacienti. Zahájení bylo plánováno na začátek měsíce, nicméně kvůli dubnové sněhové kalamitě se vedení lázní rozhodlo start nové sezony o dva týdny odložit.

I když se nepodařilo všechny následky velikonočního sněžení úplně odstranit, cestu do Dolní Lipové si lidé přesto našli. V současnosti lázně nabízejí 60 lůžek pro služby hrazené z veřejného zdravotního pojištění, ale časem by se měla kapacita zvýšit až na 300 lůžek. Využít je mohou převážně lidé s kožními obtížemi, s onemocněním dýchacích cest nebo také lidé s některými duševními poruchami. Ročně by tak mohlo lázně  využít až několik tisíc pacientů.

V minulosti patřily lázně firmě Schroth, která je provozovala až do roku 2013, kdy zkrachovala. Společnost Lázně Lipová následně majetek odkoupila za 28 milionů korun. „V tuto chvíli jsme po odkoupení do lázní investovali zhruba deset milionů korun. Dalších několik desítek milionů korun budeme muset dále investovat,“ uvedl jednatel Lázní Lipová Michal Dyndera. Lázně tak budou po třech letech opět v provozu.

Zdroj: ČTK

Autor článku