Kvalita vzduchu v místnosti má vliv na produktivitu práce i fyzické zdraví. V polovině srpna proto začali Josef Tatíček a Adam Schnitzel ze startupu Luftio prodávat svůj chytrý systém na její meření.
Podle autorů člověk kvalitu vzduchu a potažmo potřebu vyvětrat sám nepozná, protože si v místnosti zvykne. Přitom vzduch, který dýcháme, má výrazný efekt na naše kognitivní funkce. Při vlhkosti nad 40 % se navíc snižuje infekčnost aerosolových virů. Od nového přístroje si tedy tvůrci slibují zvýšení produktivity práce a snížení zdravotního rizika.
Firma se zaměřuje na místa s vysokou koncentrací lidí, tedy například školy a firmy. Přístroj monitoruje tlak, teplotu, vlhkost a koncentraci oxidu uhličitého či těkavých látek způsobujících alergie a další respirační potíže. V aplikaci či na webu pak majitelé škol a firem zjistí naměřenou kvalitu vzduchu v procentech a dostanou doporučení pro její zlepšení.
Zdroj: Luftio
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat
Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…