Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kohoutová, Stypka nebo Pokáč. Čeští umělci vytvořili sérii edukativních dětských písniček

Projekt Hurá dětské písničky děti zabaví i poučí. Zdroj: FB Hurá dětské písničky

Mytí rukou, čištění zubů nebo zásady chování během koronavirových opatření. Důležitá témata zpracovaná do dětské řeči přináší nový projekt Hurá dětské písničky. V zahraničí oblíbený koncept si v Čechách vzali pod křídla místní umělci. O texty se postaral například Pokáč nebo David Stypka, písničky nazpívala čerstvá maminka Berenika Kohoutová.

Cílovou skupinou dětských písniček z dílny Univeral Music jsou rodiče dětí v předškolním věku. Najít pro ně na YouTube kvalitní obsah je totiž podle tvůrců projektu stále těžší. Zábavné a edukativní písničky jim tak v náročné době karantén, kdy musí děti zabavit celý den, mají pomoci. „Z tohoto projektu mám upřímnou radost. Vlastně to nebyla ani práce, spíše zábava. Navíc nyní ještě více oceňuji, když se pro děti tvoří kvalitní video a audio obsah, který je nejen baví, ale může je i něco naučit. A texty kluků jsou vážně super,“ potvrdila pro server kulturne.cz zpěvačka Berenika Kohoutová. Ta propůjčila hlas postavám ve všech písničkách.

Písnička o Kazíkovi má děti naučit čistit si pravidelně zuby. Zdroj: FB Hurá dětské písničky

Na YouTube kanále Hurá dětské písničky bude každý týden až do jara vycházet jedna nová. Děti se v nich dozvědí zajímavé informace o zvířátkách, o základních pravidlech hygieny, zdravém stravování nebo slušném chování. Písnička o příšerce Kazíkovi, která ničí dětem zoubky, je například nastavena na dobu, po kterou by si děti měly zuby čistit. Veselé animace jsou pak pro děti i rodiče příjemným bonusem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.