Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Když hudba pomáhá. Lady Gaga uspořádala virtuální koncert na podporu boje proti koronaviru

Zdroj fotografií: Canva

Současná pandemie alespoň jeden přínos má – spojuje lidská srdce. Podařilo se to světoznámé zpěvačce Lady Gaga, která ve spolupráci s komunitou Global Citizen a Světovou zdravotnickou organizací uspořádala virtuální koncert na pomoc v boji proti koronaviru.

Koncert s názvem One World: Together at Home trval osm hodin a přenášel jej jak YouTube, tak velké americké televizní stanice. Do dobročinné akce se zapojila celá řada známých hudebníků jako Elton John, Paul McCartney, Billie Eilish, John Legend, Jessie J, Taylor Swift a další. Vystoupila i bývalý první dáma Spojených států Michelle Obama, která vyjádřila soustrast nad nastalou situací. Všichni vystupující vysílali online z pohodlí domova. Celý záznam akce je možné si přehrát zcela zdarma zde.

Během vystoupení se vybralo 127,9 milionu dolarů (asi 3,2 miliardy korun). Na dobročinné konto přispěly také společnosti jako IBM, Cisco nebo Apple. Výtěžek nyní míří do fondu Světové zdravotnické organizace. Peníze pak zamíří k potřebným po celém světě. Cílem akce bylo kromě vybrání potřebných financí také podpořit zdravotnické pracovníky a další personál bojující s virem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Dvě nejnavštěvovanější země světa jsou v Evropě

Ekologické pohřbívání dostalo v New Yorku zelenou. Těla se budou kompostovat

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…