Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kdo nečte, poslouchá. Audioknihy v Česku zažívají boom

Ilustrační foto: Freepik

S rostoucí oblibou audioknih stoupá i jejich kvalita. Nejrozsáhlejší tuzemská platforma nově láká profesionálním zpracováním, které se má vyrovnat filmové produkci. Obzvlášť záležet si tvůrci dali na zvukových kulisách, které posluchače vtáhnou do děje.

Aplikaci Audioteka si už stáhlo přes 400 tisíc uživatelů a za poslední rok v ní naposlouchali tři miliony hodin. „Dnes jsou audioknihy způsobem kulturního prožitku. Je to forma trávení volného času napříč společností. Může oslovit náročnější publikum, ale i ty, kteří poslech vnímají jako relax,“ řekl webu CzechCrunch Michal Sieczkowski, šéf superprodukčního týmu Audioteky, jehož úkolem je zpracovat audio díla do detailů tak, aby připomínala realitu.

Jednou z hlavních výhod audioknih, na které oblíbená platforma sází, je schopnost udržet krok s uspěchaným životním stylem. „Vypozorovali jsme, že se jedná o aktivní lidi. Chodí na procházky se psem, běhají, chtějí trávit čas plnohodnotně, být aktivní, spojit svůj čas s kulturou,“ popisuje typické posluchače audioobsahu ředitelka marketingu Audioteky Veronika Baurová. Nové posluchače má nalákat právě superprodukce, která se snaží dosáhnout co největší autenticity jak po stránce zvukových kulis a hudby, tak z hlediska obsazení, jež dává vlastní hlas každé z postav. Cílit bude hlavně na lidi mezi 30 a 40 lety a také na ženy, které jsou zatím mezi posluchači audioknih v menšině.

Související články

Zaručeně zlepší den

Budoucnost kávy – kompostovatelné kapsle obalené řasou

Hrušeň hnilička si získala srdce Čechů. Zvítězila v národní anketě Strom roku

Vědci vytvářejí nanodiamanty z plastových láhví

Návaly horka už nemusí být pro ženy v menopauze strašákem. Na trhu je prádlo, které pomůže

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…