Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kadeřnictví v New Yorku pořádá pro otce kurzy česání dívek

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Podnik Cozy’s Cuts For Kids v americkém New Yorku přišel se zajímavou novinkou – učí otce vyčesat jejich dcerkám na hlavě cokoliv, co si zamanou. Bezradní otcové tak docházejí na kurzy, kde se například učí jak vyčesat koňský ohon nebo zaplést cop z dlouhých vlasů. O kurzy je velký zájem a tatínkové se do kadeřnictví jen hrnou.

Ačkoliv muži se svým manželkami sdílejí většinu domácích pracovních povinností, česání vlasů jejich dcer je pro mnohé velkým oříškem. Majitelka kadeřnictví Cozy Friedman si této skutečnosti všimla a na začátku července zahájila kurzy pro česání chtivé muže s názvem Opravdoví chlapi umí zaplétat. „Účast je vysoká. Na první hodině jsme dokonce museli odmítat lidi a od té doby máme pořád obsazeno,“ řekla pro CBS News Friedman.

Prvním stupněm je pro muže v kurzu naučit se učesat koňský ohon. Po zvládnuté této dovednosti postupují na další fázi, kterou je zaplétání copu a vytváření drdolů. „Je to super. Neuměl jsem nic, a teď umím koňský ohon,“ řekl CBS News jeden z účastníků kurzu. Dle majitelky je o kurzy velký zájem a muži se do nich hlásí iniciativně sami.

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…