Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kadeřnictví v New Yorku pořádá pro otce kurzy česání dívek

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Podnik Cozy’s Cuts For Kids v americkém New Yorku přišel se zajímavou novinkou – učí otce vyčesat jejich dcerkám na hlavě cokoliv, co si zamanou. Bezradní otcové tak docházejí na kurzy, kde se například učí jak vyčesat koňský ohon nebo zaplést cop z dlouhých vlasů. O kurzy je velký zájem a tatínkové se do kadeřnictví jen hrnou.

Ačkoliv muži se svým manželkami sdílejí většinu domácích pracovních povinností, česání vlasů jejich dcer je pro mnohé velkým oříškem. Majitelka kadeřnictví Cozy Friedman si této skutečnosti všimla a na začátku července zahájila kurzy pro česání chtivé muže s názvem Opravdoví chlapi umí zaplétat. „Účast je vysoká. Na první hodině jsme dokonce museli odmítat lidi a od té doby máme pořád obsazeno,“ řekla pro CBS News Friedman.

Prvním stupněm je pro muže v kurzu naučit se učesat koňský ohon. Po zvládnuté této dovednosti postupují na další fázi, kterou je zaplétání copu a vytváření drdolů. „Je to super. Neuměl jsem nic, a teď umím koňský ohon,“ řekl CBS News jeden z účastníků kurzu. Dle majitelky je o kurzy velký zájem a muži se do nich hlásí iniciativně sami.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie