Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ježíškova vnoučata se vrací s novým seznamem dárků

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: stocksnap.io

Už je to dva roky od vzniku projektu Ježíškova vnoučata. Jihlavská redaktorka Českého rozhlasu Olga Štrejbarová tehdy přišla s nápadem rozdávat radost lidem z domovů pro seniory. Myšlenka si získala mnoho příznivců, a tak budou moci dobrovolníci splnit babičkám a dědečkům jejich vánoční přání i letos. Aktuální seznam dárků organizátoři projektu zveřejní už v pondělí 12. listopadu.

Opravdu velký projekt se stal z nápadu loni. Kdokoli si mohl na webu Ježíškova vnoučata rezervovat dárek, o který nějaký senior poprosil, koupit jej. Pak ho osobně doručil do domova nebo jej poslal poštou. Celkem dárky potěšily více než 14 tisíc lidí. Nešlo přitom jen o materiální věci jako třeba košile, ale i zážitky – jízdu v závodním autě, dovolenou u moře a mnoho dalších.

Loni se Ježíškovými vnoučaty stalo i několik celebrit, třeba Tomáš Klus, Jiří Bartoška nebo Lucie Bílá. Stejně tak se zapojily i velké firmy, ve sbírce na Slevomatu se vybralo dva a půl milionu korun. Nový seznam dárků tady bude už v pondělí, tak pokud chcete udělat dobrý skutek, neváhejte. Můžete rozdat spoustu radosti.

Zdroj: iRozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie