Ježíškova vnoučata se vrací s novým seznamem dárků

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: stocksnap.io

Už je to dva roky od vzniku projektu Ježíškova vnoučata. Jihlavská redaktorka Českého rozhlasu Olga Štrejbarová tehdy přišla s nápadem rozdávat radost lidem z domovů pro seniory. Myšlenka si získala mnoho příznivců, a tak budou moci dobrovolníci splnit babičkám a dědečkům jejich vánoční přání i letos. Aktuální seznam dárků organizátoři projektu zveřejní už v pondělí 12. listopadu.

Opravdu velký projekt se stal z nápadu loni. Kdokoli si mohl na webu Ježíškova vnoučata rezervovat dárek, o který nějaký senior poprosil, koupit jej. Pak ho osobně doručil do domova nebo jej poslal poštou. Celkem dárky potěšily více než 14 tisíc lidí. Nešlo přitom jen o materiální věci jako třeba košile, ale i zážitky – jízdu v závodním autě, dovolenou u moře a mnoho dalších.

Loni se Ježíškovými vnoučaty stalo i několik celebrit, třeba Tomáš Klus, Jiří Bartoška nebo Lucie Bílá. Stejně tak se zapojily i velké firmy, ve sbírce na Slevomatu se vybralo dva a půl milionu korun. Nový seznam dárků tady bude už v pondělí, tak pokud chcete udělat dobrý skutek, neváhejte. Můžete rozdat spoustu radosti.

Zdroj: iRozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.