Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jaké výrazy se v roce 2022 nejčastěji googlily?

Ilustrační foto: Pixabay

Snad všichni známe a občas využíváme Google, celosvětově známý internetový vyhledávač. Ten konečně zveřejnil výsledky týkající se nejhledanějších výrazů za rok 2022, píše server Euro News.

První místo

Nejhledanějším výrazem na celém světě byla letos hra „Wordle“. Tuto hru fungující na principu hádání slov navrhl Josh Wardle v roce 2021 a letos zažívá obrovský boom. Zájem o hru vyvrcholil v polovině února krátce poté, co ji koupil New York Times. Úplně nejoblíbenější byla u obyvatel Nového Zélandu.

Válečný konflikt

Další hledané výrazy pro rok 2022 odrážely jednu z nejvýraznějších událostí v tomto roce. Celosvětově byla nejvyhledávanější zprávou „Ukrajina“. Není překvapením, že tento konflikt, který započal v únoru, stále dominuje titulkům. Ukrajina byla také celkově třetím nejhledanějším výrazem v globálu. Jedna z hlavních postav rusko-ukrajinského konfliktu, ruský prezident Vladimir Putin, je čtvrtou nejvyhledávanější osobou v tomto roce.

Ilustrační foto: Pixabay

Žebříček celebrit

Další velká jména, která se umístila na předních příčkách v žebříčku Google, byl Johnny Depp a Amber Heard, jejichž soudní proces byl jednou z nejvíce medializovaných událostí roku. Depp nakonec soudní proces vyhrál, a dostal se na první místo žebříčku nejvyhledávanější člověk letoška. Amber byla na třetím místě. Další dva lidé, jejichž jména byla často googlena, se letos proslavili svým kontroverzním střetem na Oscarech. Will Smith a Chris Rock se obsadili 2. a 5. místo. Když totiž moderátor Oscarů Chris Rock zavtipkoval na účet Smithovy manželky Jady Pinkett Smith, Will se neudržel, vyšel na pódium a dal mu facku v přímém přenosu.

Královna Alžběta

Mezi další velké příběhy roku, které se dostaly na světově nejvíce vyhledávaný seznam Google, patří úmrtí královny Alžběty II. 96letá panovnice zemřela 8. září tohoto roku, přičemž její pohřeb sledovaly miliony lidí po celém světě.

Hledaná slova opravdu mapují výrazné momenty letošního roku. A příští rok? Můžeme pouze hádat.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Očista těla funguje a doporučil bych ji každému říká zakladatel čajů Detoxito

Švédská společnost představuje první airbagové džíny na světě

Nepracujte příliš, vyzývá indická firma své zaměstnance a hlídá, aby odpočívali

Nejstarší hebrejská bible zamíří do dražby

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…