Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak se žije ve vesnici roku 2014

V jubilejním dvacátém ročníku soutěže Vesnice roku obstála v konkurenci 306 obcí vesnice Kateřinice na Vsetínsku. Tato obec s více než tisícem obyvatel upoutala odbornou porotu a za dva roky se bude účastnit i evropského kola soutěže.

Starosta oceněné obce kladně hodnotí sekundární efekt účasti v soutěži – právě díky ní se totiž dokázali místní obyvatelé ještě více semknout a bojovat za společnou věc. Obecně v silné pospolitosti vidí nejvyšší představitel obce její největší devizu oproti ostatním obcím, a také si ji mezi dalšími charakteristikami obce považuje nejvíce.

Obec Kateřinice se nachází necelých 10 km od Vsetína v Hostýnských vrších a může se chlubit prvním stupněm základní školy, mateřskou školkou i řadou fungujících spolků a sdružení. Působí zde i bezbariérové centrum nebo například hudební soubor pro děti. Jak potvrzují sami soutěžní porotci, bylo finálové klání velmi vyrovnané a nebylo snadné vybrat vítěze.

Podle slov starosty obce jsou místní obyvatelé ochotni si pomáhat a chovají k sobě vzájemný respekt, což se odráží nejen na mezilidských vztazích, ale také v podobě vesnice jako takové.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/starosta-vesnice-roku-2014-tesime-se-na-evropske-kolo-lide-uz-se-uci-anglicky-1tb-/zpravy-domov.aspx?c=A140921_092451_ln_domov_rof
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/286732-katerinice-jsou-vesnici-roku-2014/

Související články

Zaručeně zlepší den

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…