Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak na prevenci kriminality? Stačí si pořídit psa

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Psi jsou nejen dobrými hlídači, ale mají i pozitivní vliv na psychiku lidí. To se projevuje i na míře kriminálního chování. Vědci v nové studii zjistili, že ve čtvrtích s větším počtem psů mají nižší míru vražd a loupeží. Informoval o tom server Earth.

Studie Ohio State University přišla s poznatkem, že lidé, kteří chodí venčit své mazlíčky, více pozorují své okolí, což může odradit potenciální kriminálníky od provedení zločinu. „Dalo by se říct, že lidé, kteří venčí své psy, v podstatě hlídkují ve svých čtvrtích,“ nechal se slyšet hlavní autor výzkumu Nicolo Pinchak. „Všimnou si, když věci kolem nejsou v pořádku, zaregistrují i podezřelé cizince. Může se jednat o odstrašující prostředek proti zločinu,“ dodal.

Za účelem výzkumu odborníci analyzovali statistiky kriminality od roku 2014 do roku 2016 zahrnujících 595 čtvrtí v jedné oblasti. Tým použil průzkum z roku 2013 k vyhodnocení toho, kolik se vyskytovalo psů v těchto čtvrtích, a také data ze studie Adolescent Health and Development in Context k měření důvěry v jednotlivých oblastech. Výsledky ukázaly, že čtvrti s vyšší mírou důvěry měly nižší míru vražd a loupeží. Z nich čtvrti s větším množstvím psů měly asi o dvě třetiny případů loupeží méně ve srovnání s těmi, kde se mnoho psů nevyskytovalo. Ve čtvrtích s vysokou koncentrací psů bylo také o polovinu méně vražd.

Autorský článek Gabriely Brázdové s využitím informací z Earth a Social Forces

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…