Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Internet globálně: OneWeb posílá na oběžnou dráhu finální satelity

Ilustrační foto: Pixabay

Konkurent Starlinku, firma OneWeb uvedla na oběžnou dráhu posledních 36 satelitů své počáteční 616satelitní „konstelace“, píše server Interesting Engineering.

Společnost je nyní připravena nabídnout širokopásmové internetové připojení podnikům a vládním klientům v 48 amerických státech. Firma také doufá, že do konce roku 2023 bude schopna poskytnout toto připojení globálně.

Společnost byla založena před deseti lety podnikatelem Gregem Wylerem, ale ušla obtížnou cestu. OneWeb vyhlásil bankrot v březnu 2020, avšak britská vláda a Bharti Group indického telekomunikačního magnáta Sunila Mittala firmu obnovili. Od té doby měla větší štěstí, když pak přilákala investice od SoftBank Group Corp, jihokorejského konglomerátu Hanwha Systems Co. a americké firmy Hughes Satellite Systems Corp.

Ilustrační foto: Pixabay

Odstraňování překážek

OneWeb na svém webu uvádí, že „existuje proto, aby odstranil překážky konektivity, které brzdí ekonomiky a komunity“. Přechod na digitální vysílání je podle společnosti zásadní změnou, kterou je potřeba rozšířit.

OneWeb je v současnosti druhým největším systémem na nízké oběžné dráze po systému Starlink Elona Muska, který má na oběžné dráze více než 3 000 satelitů. Firma však popírá jakoukoli rivalitu se SpaceX a poukazuje na fakt, že firma Elona Muska firma se zaměřuje na spotřebitele, zatímco OneWeb se zaměřuje na firemní a vládní klienty. OneWeb v minulosti dokonce využíval služeb SpaceX k vysílání vlastních satelitů do vesmíru.

Související články

Zaručeně zlepší den

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Jubilejní 15. ročník Equal Pay Day zaznamenal rekordní účast

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…