Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Internet globálně: OneWeb posílá na oběžnou dráhu finální satelity

Ilustrační foto: Pixabay

Konkurent Starlinku, firma OneWeb uvedla na oběžnou dráhu posledních 36 satelitů své počáteční 616satelitní „konstelace“, píše server Interesting Engineering.

Společnost je nyní připravena nabídnout širokopásmové internetové připojení podnikům a vládním klientům v 48 amerických státech. Firma také doufá, že do konce roku 2023 bude schopna poskytnout toto připojení globálně.

Společnost byla založena před deseti lety podnikatelem Gregem Wylerem, ale ušla obtížnou cestu. OneWeb vyhlásil bankrot v březnu 2020, avšak britská vláda a Bharti Group indického telekomunikačního magnáta Sunila Mittala firmu obnovili. Od té doby měla větší štěstí, když pak přilákala investice od SoftBank Group Corp, jihokorejského konglomerátu Hanwha Systems Co. a americké firmy Hughes Satellite Systems Corp.

Ilustrační foto: Pixabay

Odstraňování překážek

OneWeb na svém webu uvádí, že „existuje proto, aby odstranil překážky konektivity, které brzdí ekonomiky a komunity“. Přechod na digitální vysílání je podle společnosti zásadní změnou, kterou je potřeba rozšířit.

OneWeb je v současnosti druhým největším systémem na nízké oběžné dráze po systému Starlink Elona Muska, který má na oběžné dráze více než 3 000 satelitů. Firma však popírá jakoukoli rivalitu se SpaceX a poukazuje na fakt, že firma Elona Muska firma se zaměřuje na spotřebitele, zatímco OneWeb se zaměřuje na firemní a vládní klienty. OneWeb v minulosti dokonce využíval služeb SpaceX k vysílání vlastních satelitů do vesmíru.

Související články

Zaručeně zlepší den

Talentový program L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě má tři vítězné vědkyně

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Sucho je v Evropě na ústupu. Na kontinentu je více vláhy než před rokem

Káva je eko. Z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso vyrobili hodinky

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…