Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

3 minuty radosti
Foto: Gabriela Brázdová

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly tyto a jim podobné otázky, nejspíš vás bude zajímat kniha Marka McElroye s titulem Lucidní snění pro začátečníky. Věnuje s v ní právě této technice.

Téma lucidního snění je čím dál populárnější. Sny nezkoumají jen psychologové – nyní se objevují i kouči, kteří dané problematice zasvětili život. Naučit se vědomě snít doporučovali i známí čeští mystikové Míla a Eduard Tomášovi nebo František Drtikol. Lucidní snění se nyní však objevuje i ve filmech či seriálech (například populární série Behind Her Eyes). Proto se není čemu divit, že se o ně pokouší stále více lidí. Kniha Lucidní snění pro začátečníky je návodem, který ocení všichni nováčci.

Co vlastně je lucidní snění? Je to chvíle, kdy si ve snu uvědomíte, že se jedná o sen, a začnete jej mít pod kontrolou. Tím pádem rozhodujete o tom, co budete dělat. Můžete si povídat se zemřelou babičkou, létat nebo mít sex s celebritou. Fantazii se meze nekladou. Říše snů nemá limity, leda že byste si je tam sami nastavili.

Ilustrační foto: Pixabay

Mark McElroy je populární autor v kruzích věštění a ezoteriky. Ve své knize nabízí čtenářům 90denní plán pro dosažení lucidních snů. Čtenáři v ní najdou jednoduché techniky, které se autorovi a lidem, jež se vědomému snění věnují, osvědčili. Součástí jsou příběhy z praxe. Jedná se o čtivý text, kterému by slušely důslednější korektury. Čtenáři se dozví mimo něco z teorie pojednávající o spánku obecně. Součástí jsou i doporučení k jeho zkvalitnění, neboť jak uvádí sám McElroy osoby trpící nespavostí náročněji dosahují lucidity.

Slovo autorky článku:

O lucidním snění jsem toho již četla spoustu a řadu technik aplikuji. Jednalo se tedy o rozšíření a prohloubení mých znalostí a dovedností. Dozvěděla jsem se také o několika dalších technikách, které jsem začala používat. Výsledkem je, že lucidního snění nyní dosahuji častěji. Jedná se o povinnou součást knihovny každého snílka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Rekordní procento elektřiny v EU letos v létě pocházelo ze solární energie

Změna v krmení zvířat poskytne jídlo pro miliardu lidí

Tajemství řeči těla, analýza vzhledu a jejich přínos pro lidskou komunikaci se SmartTalk

Budoucnost kávy – kompostovatelné kapsle obalené řasou

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…