Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace pěstitelkám. Tento muž vyšlechtil deset druhů ovoce na jednom stromě

Ilustrační foto: Pixabay

Na rozmanitých šťavnatých plodech si nyní pochutná Australan Hussam Saraf. Za naroubování deseti druhů ovoce na jeden strom získal ocenění v Guinessově knize rekordů. Ze své slavné rostliny sklízí dvě odrůdy švestek, dvě odrůdy nektarinek, dvě odrůdy broskví, meruňky, višně, mandle a hybridy meruněk a broskví.

Bohatý strom má pro něj přitom důležitý přesah. Dřevina je, jak tvrdí Saraf, metaforou pro rozmanitou a tolerantní společnost. Ukazuje totiž lidem, že by mohli žít stejně jako ovoce různých barev a tvarů ve vzájemném respektu. Že se nejedná o pouhá slova, ale skutečné životní nastavení, potvrzují lidé, kteří za ním chodí do zahrady na sídlišti. Těm ochotně radí v pěstování.

Foto: Hussan Saraf

Překonání rekordu nebylo jednoduché. Muži zabralo deset let, než se mu podařilo vyšlechtit strom, na kterém roste deset různých plodin. Tímto úspěchem však nekončí. V hlavě má několik dalších rekordů, které by rád překonal. Chce se například pokusit o naroubování padesáti různých peckovicových plodů na jeden strom nebo vyšlechtit nejdelší rostlinu liliovníku, která obvykle dosahuje rozměrů mezi čtyřiceti a osmdesáti centimetry. 

Zdroj: Aktuálně

Související články

Zaručeně zlepší den

Liberecký dopravní podnik testuje nový bezpečnostní systém

Kam za nejlepší pizzou v Evropě?

Vlčí pár v Jeseníkách. Poprvé jej tam zachytily fotopasti

Formule 1 daruje Itálii milion eur na pomoc po povodních

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…