Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace a zábava pro celou rodinu. V Praze se uskuteční první Zero Waste Festival

Zdroj ilustračních fotografií: Pixabay

Spousta dobrého jídla, voňavá káva, inspirativní účinkující, malostánky s originálními výrobky nebo workshopy nabité báječnými nápady. Takový bude první ročník multižánrového Zero Waste Festival Prague 2020. Pokud je vám životní styl šetrný k přírodě blízký, vezměte celou rodinu a užijte si spolu festivalový den naplno.

Festival spojuje lidi usilující o méně konzumní styl života v duchu domácnosti, která produkuje co nejmenší množství odpadu (tzv. zero waste). Uskuteční se v neděli 27. září od 10 do 18 hodin v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích.

Můžete se nechat omámit úžasnou vůní lokálně vypěstovaných květin (Kytky od potoka), usednout do stylového retro nábytku (Z pokoje do pokoje), začíst se do magazínu o pomalé módě pro ženy (Slow Femme), nakouknout do papírnictví z druhé ruky (Reformát) nebo ateliéru recyklovaného skla (MARS). Jak na výrobu domácí přírodní kosmetiku vám poradí Liška Mazaná, v říši divokých bylinek se zase zorientujete za pomoci Bylin z krajiny. Úsměv na rtech vám i vašim dětem pak jistě vykouzlí divadelní představení. Hosty festivalu budou mimo jiné na ekologické scéně už zavedené stálice jako Tierra Verde, Zachraň jídlo nebo Institut Cirkulární Ekonomiky.

Festival můžete finančně podpořit přes portál Donio. Na jednoho z dárců čeká setkání s usměvavou cestovatelkou a blogerkou Weef.

Související články

Zaručeně zlepší den

Práce z domova jako právo. Kdo si ji nyní bude moci nárokovat?

Miliardáři mění svět. Americký horolezec podpořil boj proti změnám klimatu

Čichací auto zvládá změřit množství emisí za jízdy. Jak to funguje?

Rekordní procento elektřiny v EU letos v létě pocházelo ze solární energie

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…