Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace a zábava pro celou rodinu. V Praze se uskuteční první Zero Waste Festival

Zdroj ilustračních fotografií: Pixabay

Spousta dobrého jídla, voňavá káva, inspirativní účinkující, malostánky s originálními výrobky nebo workshopy nabité báječnými nápady. Takový bude první ročník multižánrového Zero Waste Festival Prague 2020. Pokud je vám životní styl šetrný k přírodě blízký, vezměte celou rodinu a užijte si spolu festivalový den naplno.

Festival spojuje lidi usilující o méně konzumní styl života v duchu domácnosti, která produkuje co nejmenší množství odpadu (tzv. zero waste). Uskuteční se v neděli 27. září od 10 do 18 hodin v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích.

Můžete se nechat omámit úžasnou vůní lokálně vypěstovaných květin (Kytky od potoka), usednout do stylového retro nábytku (Z pokoje do pokoje), začíst se do magazínu o pomalé módě pro ženy (Slow Femme), nakouknout do papírnictví z druhé ruky (Reformát) nebo ateliéru recyklovaného skla (MARS). Jak na výrobu domácí přírodní kosmetiku vám poradí Liška Mazaná, v říši divokých bylinek se zase zorientujete za pomoci Bylin z krajiny. Úsměv na rtech vám i vašim dětem pak jistě vykouzlí divadelní představení. Hosty festivalu budou mimo jiné na ekologické scéně už zavedené stálice jako Tierra Verde, Zachraň jídlo nebo Institut Cirkulární Ekonomiky.

Festival můžete finančně podpořit přes portál Donio. Na jednoho z dárců čeká setkání s usměvavou cestovatelkou a blogerkou Weef.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.