Huť v Ostravě bude díky novému kotli méně znečišťovat životní prostředí

Zdroj fotografie: ArcelorMittal Ostrava

Ostravská huť ArcelorMittal nadále modernizuje své vybavení. Naposledy zakoupila do svého provozu nový kotel za necelé dvě miliardy korun. Kotel je šetrný k ovzduší a nebude tak díky vypouštění menšího množství oxidů síry i tuhých znečišťujících látek zatěžovat již dost znečištěný vzduch na Ostravsku.

Kotel, budovaný od roku 2014, by měl společně s odsířením a snížením oxidů dusíku ve vzduchu být součástí ekologizace a modernizace energetiky dohromady za tři miliardy korun. ,,Takové investice přispějí ke snížení vlivu na životní prostředí a zajistí budoucnost hutí,” uvedla společnost. Nový spalovací kotel, který spaluje černé uhlí s účinností přesahující 92 procent, na míru vyrobila finská společnost Valmet.

Podle zástupce hutí Tapase Rajderkara se jedná o největší investici od výstavby minihutí v 90. letech. Kotel dále umí využívat plyn vzniklý při hutní výrobě, čímž se v enviromentální zátěži výrazně liší od jiných uhelných elektráren nebo tepláren. Plynem se takto dá nahradit až 200 tisíc tun koksu ročně, což je přibližně třetina roční spotřeby ostravské Energetiky ArcelorMittal.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Autor článku

Profilový obrázek