Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Hrajeme do oken. Prahou zní hudba nejen ve vnitroblocích

Zdroj fotografií: FB Hrajeme do oken

Kultura nespí ani během nouzového stavu kvůli koronaviru. Vedle online možností přibývají i ty naživo. V Praze se tak například v dubnu rozezněla hudbou malá veřejná prostranství. Záměrem je propojit hudebníky, kteří nyní nemají pro koho hrát, s diváky za oknem.

„Chceme touto cestou hudebníkům dát aspoň nějaké angažmá. Věříme, že poptávka po takovém zpestření pobytu doma bude velká, jak ze strany posluchačů, tak účinkujících,“ uvedl zakladatel projektu Lukáš Otevřel. Ten se svým nápadem navazuje na iniciativu Vážný zájem, která zprostředkovává koncerty vážné hudby v bytech. Přesun ven reaguje na současnou situaci a podmínky. Vystoupení se konají ve vnitroblocích, před nemocnicemi nebo domovy seniorů.

O uspořádání koncertu navíc může iniciativu kdokoliv požádat. Organizátoři pak koncert podle požadavků na místo a žánr s konkrétním umělcem připraví. Vše přitom při dodržení platných bezpečnostních opatření. Koncerty začaly 16. dubna a potrvají minimálně do června, některé se přenášejí i online.

„Myšlenku podporuji, protože umožňuje finančně pomoci umělcům, kteří přišli o výdělek, a zároveň udělá jistě mnoha lidem radost. Kromě toho je to taky skvělá aktivita pro posílení sousedských vztahů, které se při organizaci dají navázat,“ uvedla radní pro kulturu Hana Třeštíková. Nejde přitom o jediný pražský projekt, který na kulturu v současné situaci nezapomíná. Už dříve ji podpořil virtuální festival NIC 2020, odstartovala také různá živá představení díky platformě Art Parking.

Související články

Zaručeně zlepší den

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

Sbohem, dluhy. Druhý ročník Milostivého léta pomůže dalším lidem s oddlužením

Jaká trasa je nejekologičtější? Mapy z dílny Google vám to prozradí

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…