Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Google má novou funkci, ověřuje pravdivost informací

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: google.com

Google je šikovný nástroj moderní doby, lze na něj však celkem trefně aplikovat sousloví: dobrý sluha, ale zlý pán. V současnosti si lze totiž vygooglit takřka všechno, bez ohledu na to, je-li to pravda. Google se k tomuto tématu rozhodl postavit odpovědně.

FactCheck_Apr7.width-942Při vyhledávání se vám u některých výsledků zobrazí štítek Fact Check s údajem o pravdivosti. Informace tak může být označena za pravdivou, lživou, ale také třeba za převážně pravdivou. Součástí štítku je uvedení organizace, která ověření provedla. Těch zapojil Google přes stovku.

Společnost odstartovala projekt loni v říjnu, minulý týden ho spustila po celém světě. Funkce zatím funguje pouze omezeně, provozovatelé webů totiž musejí články speciálně označit, aby mohly projít kontrolou. Do budoucna lze ale očekávat její rozšíření.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.