Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Glastonbury: festival, který je nejen o pití a hudbě. Nezapomíná na dobročinnost

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Party a alkohol nemusí být tím jediným, co festivaly nabízejí. Například během populárního Glastonbury se staví sociální domy. Díky organizátorům této kultovní akce přibude v obci Pilton v britském hrabství Somerset 20 dalších budov pro chudé a jiné lidi v nesnázích.

Michael Eavis, spolutvůrce legendárního festivalu, se rozhodl věnovat svoje pozemky s podmínkou, že domy budou trvale sloužit místní komunitě. Celkový počet domů v projektu, který společnost Eavis zahájila v roce 1996, se tak zvýší na 52. „Pilton je pro mě opravdu důležitý – je to místo, kde jsem se narodil, kde jsem žil jako chlapec i muž, kde jsem vychoval svou rodinu a samozřejmě je to také už přes 50 let domov festivalu,“ uvedl Eavis v prohlášení. „Ceny venkovských domů jsou pro místní lidi často nedostupné. Vesničané, z nichž většinu tvoří pracující rodiny, tak budou mít příležitost žít tady po zbytek života za sociální nájem.“

Ze všech věcí, které jsem v životě udělal, jsem nejvíc hrdý právě na tuto,“ dodal Eavis. Přípravy na letošní ročník festivalu, který proběhne od 22. do 26. června, v těchto dnech výrazně zrychlují. Akce se uskuteční po dvouleté pauze. Hlavními hvězdami budou Billie Eilish, Paul McCartney, Kendrick Lamar a Diana Ross. Akce se pravidelně účastní více než 200 tisíc lidí.

Zdroj: Radio Wave

Související články

Zaručeně zlepší den

Které písničky dělají lidem největší radost?

Britský král napsal knihu pro děti. Zabývá se klimatickou změnou

Jak zužitkovat lógr z kávy? S nápadem přišla česká firma reKáva

Energie výrazně zlevní více než milionu domácností

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…