Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Glastonbury: festival, který je nejen o pití a hudbě. Nezapomíná na dobročinnost

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Party a alkohol nemusí být tím jediným, co festivaly nabízejí. Například během populárního Glastonbury se staví sociální domy. Díky organizátorům této kultovní akce přibude v obci Pilton v britském hrabství Somerset 20 dalších budov pro chudé a jiné lidi v nesnázích.

Michael Eavis, spolutvůrce legendárního festivalu, se rozhodl věnovat svoje pozemky s podmínkou, že domy budou trvale sloužit místní komunitě. Celkový počet domů v projektu, který společnost Eavis zahájila v roce 1996, se tak zvýší na 52. „Pilton je pro mě opravdu důležitý – je to místo, kde jsem se narodil, kde jsem žil jako chlapec i muž, kde jsem vychoval svou rodinu a samozřejmě je to také už přes 50 let domov festivalu,“ uvedl Eavis v prohlášení. „Ceny venkovských domů jsou pro místní lidi často nedostupné. Vesničané, z nichž většinu tvoří pracující rodiny, tak budou mít příležitost žít tady po zbytek života za sociální nájem.“

Ze všech věcí, které jsem v životě udělal, jsem nejvíc hrdý právě na tuto,“ dodal Eavis. Přípravy na letošní ročník festivalu, který proběhne od 22. do 26. června, v těchto dnech výrazně zrychlují. Akce se uskuteční po dvouleté pauze. Hlavními hvězdami budou Billie Eilish, Paul McCartney, Kendrick Lamar a Diana Ross. Akce se pravidelně účastní více než 200 tisíc lidí.

Zdroj: Radio Wave

Související články

Zaručeně zlepší den

Týraná kuřata už nebudou v nabídce českých lokálních supermarketů

Marihuana může zachránit životy zvířat. V Kolumbii s ní léčí mazlíčky

Jak naložit s přebytečnou úrodou levandule?

Účty za energie v Evropě rostou: Co dělají ostatní země, aby je lidem pomohly zaplatit?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…