Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Festival NIC 2020 pomůže se záchranou kulturních institucí

Zdroj fotografií: pexels.com

Všechno, anebo nic? Obojí je vlastně správně. VŠECHNO možné nabídnou kulturní instituce od divadel přes galerie až po kina v rámci programu na netradičním festivalu konaném 1. května. A NIC, tak se festival bude jmenovat.

„Pokud své umělce neudržíme nad vodou, oblíbená divadla či kluby mohou přestat existovat. A protože si my Češi rádi hrajeme, napadlo mně, že nebudeme dělat obyčejnou sbírku. Nabídneme vstupenky na NIC,“ vysvětluje pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková. Lidé si mohou vybírat z nabídky více než stovky kulturních institucí po celém Česku. Je libo představení o ničem, výstavu o ničem nebo radši koncert o ničem?

Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím portálu GoOut, kde si vedle kulturního programu zájemci vyberou místo ve virtuálním sále a s tím i cenu vstupenky, která se pohybuje od pár korun až po několik tisíc. Sami si tak zvolí, jakou částkou chtějí umělce podpořit. Na konci akce obdrží každá z institucí peníze za prodané vstupenky.

Vedle sledování divadelních představení či filmových projekcí online jde o další možnost, jak se během karantény kulturně zabavit a zároveň podpořit instituce, které jsou v aktuální situaci bez příjmů. „Chcete vědět, jestli NIC bude doopravdy nic, nebo NĚCO? Nechte se překvapit. Až do poledne 1. května si můžete kupovat vstupenky,“ uzavírá Třeštíková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak v létě správně pečovat o pokožku, abychom se vyhnuli rakovině?

Duševní hygiena by měla být více zastoupena ve školní docházce, říká Češka studující experimentální psychologii v Oxfordu

Sochy ohrožených zvířat z písku potěší návštěvníky Pusteven

Nová továrna na zachycování vzduchu zvládne zpracovat 36 tisíc tun CO2 ročně

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…