Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Festival NIC 2020 pomůže se záchranou kulturních institucí

Zdroj fotografií: pexels.com

Všechno, anebo nic? Obojí je vlastně správně. VŠECHNO možné nabídnou kulturní instituce od divadel přes galerie až po kina v rámci programu na netradičním festivalu konaném 1. května. A NIC, tak se festival bude jmenovat.

„Pokud své umělce neudržíme nad vodou, oblíbená divadla či kluby mohou přestat existovat. A protože si my Češi rádi hrajeme, napadlo mně, že nebudeme dělat obyčejnou sbírku. Nabídneme vstupenky na NIC,“ vysvětluje pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková. Lidé si mohou vybírat z nabídky více než stovky kulturních institucí po celém Česku. Je libo představení o ničem, výstavu o ničem nebo radši koncert o ničem?

Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím portálu GoOut, kde si vedle kulturního programu zájemci vyberou místo ve virtuálním sále a s tím i cenu vstupenky, která se pohybuje od pár korun až po několik tisíc. Sami si tak zvolí, jakou částkou chtějí umělce podpořit. Na konci akce obdrží každá z institucí peníze za prodané vstupenky.

Vedle sledování divadelních představení či filmových projekcí online jde o další možnost, jak se během karantény kulturně zabavit a zároveň podpořit instituce, které jsou v aktuální situaci bez příjmů. „Chcete vědět, jestli NIC bude doopravdy nic, nebo NĚCO? Nechte se překvapit. Až do poledne 1. května si můžete kupovat vstupenky,“ uzavírá Třeštíková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…