Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Festival NIC 2020 pomůže se záchranou kulturních institucí

Zdroj fotografií: pexels.com

Všechno, anebo nic? Obojí je vlastně správně. VŠECHNO možné nabídnou kulturní instituce od divadel přes galerie až po kina v rámci programu na netradičním festivalu konaném 1. května. A NIC, tak se festival bude jmenovat.

„Pokud své umělce neudržíme nad vodou, oblíbená divadla či kluby mohou přestat existovat. A protože si my Češi rádi hrajeme, napadlo mně, že nebudeme dělat obyčejnou sbírku. Nabídneme vstupenky na NIC,“ vysvětluje pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková. Lidé si mohou vybírat z nabídky více než stovky kulturních institucí po celém Česku. Je libo představení o ničem, výstavu o ničem nebo radši koncert o ničem?

Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím portálu GoOut, kde si vedle kulturního programu zájemci vyberou místo ve virtuálním sále a s tím i cenu vstupenky, která se pohybuje od pár korun až po několik tisíc. Sami si tak zvolí, jakou částkou chtějí umělce podpořit. Na konci akce obdrží každá z institucí peníze za prodané vstupenky.

Vedle sledování divadelních představení či filmových projekcí online jde o další možnost, jak se během karantény kulturně zabavit a zároveň podpořit instituce, které jsou v aktuální situaci bez příjmů. „Chcete vědět, jestli NIC bude doopravdy nic, nebo NĚCO? Nechte se překvapit. Až do poledne 1. května si můžete kupovat vstupenky,“ uzavírá Třeštíková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Snaží se mimozemšťané navázat kontakt? Vědci zachytili záhadné rádiové signály

Domorodé brazilské ženy úspěšně bojují proti genderově podmíněnému násilí

Krásná podívaná na polární září v Česku i z vesmíru

Proč prase dělá česky „ chro“ a anglicky „oink“ aneb jak se zvířecí mluva liší v různých jazycích

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…