Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Festival NIC 2020 pomůže se záchranou kulturních institucí

Zdroj fotografií: pexels.com

Všechno, anebo nic? Obojí je vlastně správně. VŠECHNO možné nabídnou kulturní instituce od divadel přes galerie až po kina v rámci programu na netradičním festivalu konaném 1. května. A NIC, tak se festival bude jmenovat.

„Pokud své umělce neudržíme nad vodou, oblíbená divadla či kluby mohou přestat existovat. A protože si my Češi rádi hrajeme, napadlo mně, že nebudeme dělat obyčejnou sbírku. Nabídneme vstupenky na NIC,“ vysvětluje pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková. Lidé si mohou vybírat z nabídky více než stovky kulturních institucí po celém Česku. Je libo představení o ničem, výstavu o ničem nebo radši koncert o ničem?

Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím portálu GoOut, kde si vedle kulturního programu zájemci vyberou místo ve virtuálním sále a s tím i cenu vstupenky, která se pohybuje od pár korun až po několik tisíc. Sami si tak zvolí, jakou částkou chtějí umělce podpořit. Na konci akce obdrží každá z institucí peníze za prodané vstupenky.

Vedle sledování divadelních představení či filmových projekcí online jde o další možnost, jak se během karantény kulturně zabavit a zároveň podpořit instituce, které jsou v aktuální situaci bez příjmů. „Chcete vědět, jestli NIC bude doopravdy nic, nebo NĚCO? Nechte se překvapit. Až do poledne 1. května si můžete kupovat vstupenky,“ uzavírá Třeštíková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.