Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Farmář s velkým srdcem. Roky lidem tajně platil léky, pravdu se dozvěděli až po jeho smrti

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Chodí mezi nám vtělení andělé. Tak by se dal nazvat farmář Hody Childress z americké Alabamy, který nosil po deset let každý měsíc do lékárny peníze, aby tak pomohl lidem, kteří neměli na léky, uvedl server Novinky.

O jeho krásném tajemství věděla jen lékárnice Brooke Walkerová, ostatní se to dozvěděli až po jeho smrti. Zhruba před deseti lety vešel farmář do místní lékárny a zeptal se pracovnice, zda je v okolí hodně lidí, kteří si nemohou dovolit pořídit léky. „Odpověděla jsem, že je to bohužel dost časté,“ řekla Walkerová listu The Washington Post a pokračovala: „Podal mi stodolarovou bankovku a řekl, ať ji použiji pro kohokoliv, kdo to bude potřebovat. Ale hlavně jsem o tom neměla říkat živé duši.“ Hody pak do lékárny se stejným obnosem docházel každý měsíc až do loňského roku, kdy mu to znemožnila chronická obstrukční plicní nemoc.

Když letos ve věku osmdesáti let Hody zemřel, lékárnice se rozhodla jít s pravdou ven a sdělila ji jeho rodině. Hodyho dobrosrdečnost totiž za ty roky pocítily stovky lidí. Jeho peníze obvykle pomohly pacientům, kteří neměli zdravotní pojištění. Informace se pochopitelně šířila, a když se o farmářově štědrosti dozvěděli ti, kterým peníze v minulosti pomohly, konečně mohli poděkovat alespoň pozůstalým členům rodiny. Zároveň to motivovalo k dobrým skutkům ostatní lidi, kteří začali do lékárny také nosit peníze. „Říkáme tomu Fond Hodyho Childresse a budeme ho udržovat tak dlouho, dokud budou lidé a jeho rodina chtít,“ dodala lékárnice.

Zdroj: Novinky

Související články

Zaručeně zlepší den

Japonsko plánuje zvýšení věkové hranice pro pohlavní styk. Nebude už legální od 13 let

Snaží se mimozemšťané navázat kontakt? Vědci zachytili záhadné rádiové signály

Domorodé brazilské ženy úspěšně bojují proti genderově podmíněnému násilí

Krásná podívaná na polární září v Česku i z vesmíru

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…