Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dvě nejnavštěvovanější země světa jsou v Evropě

Ilustrační foto: Pixabay

Evropu ročně navštíví přes 500 milionů turistů, ale které z jejích 44 zemí se těší největší oblibě? Právě dva nejčastější cíle turistů co se Evropy týče představil server Euro News. Tipnete si, které to jsou?

GlobalData, analytická a konzultační společnost, se rozhodla shromáždit konkrétní data, aby zjistila, která země jsou nejnavštěvovanější. Francie se v průběhu let často těšila svému prvenství, a i nyní je připravena získat zpět titul nejnavštěvovanější země na světě. Podaří se jí to?

Jaké byly v průběhu let nejnavštěvovanější země světa?

Před pandemií COVID-19 byla právě Francie podle GlobalData nejnavštěvovanější zemí na světě, která v roce 2019 přilákala k návštěvě až 88,1 milionu návštěvníků. Španělsko si vybojovalo první místo o 2 roky později, ale Francie je na dobré cestě je předběhnout a opět se chopit prvního místa. V roce 2022 přivítala 66,6 milionu mezinárodních návštěvníků.

Ilustrační foto: Pixabay

„Společně s Itálií a Španělskem představuje Francie významný segment růstu v západní Evropě,“ vyjádřila se Hannah Free, analytička ze společnosti GlobalData. Francie je totiž oblíbená nejen u cestovatelů ze samotné Evropy, ale také u návštěvníků ze vzdálenějších míst, včetně Číny a Spojených států. GlobalData uvádí, že se očekává vzrůst počtu mezinárodních příjezdů do Francie v letech 2022 až 2025 až o 12,1 procenta ročně.

Společnost také předpověděla, že Francie přiláká do roku 2025 odhadem až 93,7 milionů mezinárodních cestovatelů ročně, čímž si upevní svůj titul nejnavštěvovanější země na světě.

Proč je Francie oblíbenou turistickou destinací?

GlobalData uvádí, že jedním z největších taháků Francie je její doprava. Cestování mezi velkými městy této země je poměrně snadné díky spojení vysokorychlostními vlaky. Francie má také velmi dobré spojení s ostatními evropskými zeměmi prostřednictvím dálkových a nočních vlaků.

Jaká je druhá nejnavštěvovanější země na světě?

Španělsko je v žebříčku nejnavštěvovanějších zemí světa těsně za Francií. Zatímco všechny ostatní země zaznamenaly během pandemie COVID-19 pokles počtu návštěvníků, Španělsko právě v tomto období dokázalo porazit Francii a umístit se na prvním místě.

Ilustrační foto: Pixabay

V příštích několika letech bude podle GlobalData následovat Francii a pokusí se přilákat ještě více turistů. Společnost očekává, že konkrétně do roku 2025 Španělsko přiláká až 89,5 milionu mezinárodních návštěvníků.

Návštěva Francie a Španělska zůstane silná i v nadcházejících letech, přičemž hlavními taháky pro turisty budou festivaly, kultura a gastronomie,“ uzavírá Hannah Free.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak prospět svému zdraví? Choďte pozpátku

Zajímavé odhalení: Přírodní enzym, který zmírňuje zánětlivá onemocnění

Práce s lidmi se zdravotním postižením dává nadhled, naše všední problémy se najednou zdají malicherné, říká ředitelka Modrého domečku Zuzana Dudáková

Speciální cvičící rutina může snížit riziko smrti na polovinu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak pracovat se svými pocity? Moudrost cítění propojuje psychologii s buddhismem

Inspirace z knihovny: Jak pracovat se svými pocity? Moudrost cítění propojuje psychologii s buddhismem

Pocity v našich životech mají nezastupitelnou roli, přičemž se pravděpodobně jedná o nejsilnější…