Dobrovolníci uklidili Krkonoše. Nasbírali čtyři tuny odpadu

Zdroj fotografie: pixabay.com

Stovky dobrovolníků se rozhodly pomoci krkonošské přírodě a zapojily se do podzimní akce Čisté Krkonoše. V sobotu si zájemci nasadili pracovní rukavice, vzali igelitové pytle a několik hodin sbírali volně poházené odpadky. Cílem byly hlavně frekventované trasy, kde se jim podařilo nasbírat zhruba čtyři tuny odpadků.

„Dohromady nám pomáhalo asi tři sta dobrovolníků, z toho asi polovinu tvořili pracovníci národního parku. Sesbíraný odpad skončí na skládce,“ uvedl mluvčí Krkonošského národního parku Radek Drahný. Nejvíce dobrovolníci sbírali igelitové sáčky, plastové lahve, cigaretové nedopalky nebo papírové kapesníky.

Ve srovnání s loňským rokem narazili sběrači na mnohem méně nepořádku, v roce 2016 nasbírali dobrovolníci okolo deseti tun odpadu. Důvodem je i úklid několika černých skládek. Podzimní úklid ale není jediná akce podobného typu v Krkonoších. Před jarní sezonou se na sběru odpadků podílejí i školáci nebo skauti. Krkonošský národní park i s ochranným pásmem má dohromady 55 tisíc hektarů, první zóna pak zabírá zhruba 7 tisíc hektarů.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Profilový obrázek