Divocí koně v Milovicích letos přivedli na svět už pět hříbat

Zdroj fotografie: ceska-krajina.cz/Gita Matlášková

Divokým koním se v bývalém vojenském prostoru Milovice náramně daří. V nedávné době zde přivedli na svět první jarní hříbata. Jedno z nich se narodilo na pastvině u Milovic, další pak u Benátek nad Jizerou. Už v únoru, tedy ještě v zimě, se u Benátek narodila dvě hříbata a v první polovině března se na stejné pastvině narodilo třetí.

Milovické stádo se tedy za letošní rok rozrostlo dohromady o pět kusů. „Všem třem zimním hříbatům  se daří velmi dobře. Pomohlo jim i to, že se narodila krátce po prudkých mrazech, které zde dosahovaly až k mínus dvaceti stupňům,“ uvedl ředitel společnosti Správa městských lesů Benátky nad Jizerou Karel Bendl. Divocí koně byli na milovickou pastvinu vypuštěni v lednu 2015. Na konci téhož roku byla rezervace rozšířena o benáteckou pastvinu, která má 120 hektarů a je třikrát větší než ta milovická.

Na pastvině však nežijí pouze divocí koně. Kromě padesátky koní je zde také osm dospělých zubrů s jedním mládětem a šest dospělých praturů s pěti mladými. Velkým úspěchem rezervace je úspěšné rozmnožení všech tří druhů velkých evropských kopytníků Evropy na území jediné rezervace. Milovická rezervace se i díky tomu stala nejsledovanějším českým projektem v zahraničí a informují o něm i prestižní zahraniční média.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Autor článku

Profilový obrázek