Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Diabetikům usnadní život nová inzulinová pumpa

Diabetici museli před jídlem složitě odhadovat, jaké množství sacharidů pokrm má a kolik inzulínu musí svému tělu poskytnout. To se s inzulinovou pumpou mění. Zdroj: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Cukrovkáři mají novou naději na zefektivnění léčby. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze představila převratné řešení pro pacienty s diabetem prvního typu. Jedná se o jedinečnou inzulinovou pumpu fungující na bázi umělé slinivky.

Pumpa pomůže především dětským diabetikům a jejich rodičům. Zdroj: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Pacientů s diabetem prvního typu žije v Česku 50 až 60 tisíc. Těm by mohla pomoci nová inzulinová pumpa představující v léčbě cukrovky obrovský posun. Jedná se o unikátní systém s uzavřenou smyčkou, který dokáže fungovat na bázi umělé slinivky. Je ideální především pro pacienty, kteří mají problém se špatnou kompenzací a nepravidelným dávkováním inzulinu. Navíc pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi.

Přístroj vše sám kontroluje a není možné, aby pacient upadl do hyper nebo hypoglykémie. Zdroj: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Jedinečnost inzulinové pumpy spočívá ve schopnosti předvídat inzulinovou potřebu a automatické korekci vysoké nebo naopak nízké hladiny glukózy. Samostatné úpravy ve výdeji inzulinu na základě potřeb pacienta provádí zařízení nepřetržitě až 288krát denně, tedy zhruba každých pět minut. Novinka je přitom vhodná pro dospělé i dětské diabetiky. Nemusejí se již obávat o svůj zdravotní stav a hlídat hladinu inzulinu v krvi.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zachraňte vaše srdce. Co pomáhá jeho regeneraci?

Chcete miminko? Místo, kde žijete, má vliv na schopnost otěhotnět

Česko je vlaková velmoc. Má nejhustší síť železnic v EU

Zachraňuje životy týraných a zraněných koní i hospodářských zvířat. Tomáš Förchtgott se stal Laskavcem roku

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…