3 minuty radosti Pomoc druhému je někdy jednoduchá a v období kolem Vánoc tak nějak víc žádoucí než jindy. Ostatně ne každý má možnost nacházet pod stromečkem dárky, a to ani ty drobné. Řada vánočních projektů se to ale úspěšně snaží změnit.
Projekt Krabice od bot se v předvánočním čase uskuteční letos už pošesté. Cílem je potěšit děti z chudších rodin, přičemž záměr je takový, že radost by jim měly udělat také děti. Jak? Jednoduše s pomocí rodičů naplní krabici od bot dětskými dárky.
Dárky lze koupit v obchodě, ale taky je možné a dokonce žádoucí vybrat použité, ale stále zachovalé hračky. Dítě si tak dle vlastního uvážení protřídí svoje zásoby, a zároveň pomůže jinému, aby si mělo také s čím hrát. Krabici pak společně s rodičem zabalí, označí štítkem s patřičným věkem a pohlavím dítěte, kterému je určena, a odnese na jedno ze sběrných míst.
Organizátoři doporučují dávat do krabice nejen hračky (nové i starší, každopádně v dobrém stavu), ale například i předměty pomáhající rozvoji talentu – knížky, vodové barvy, skicák nebo sportovní potřeby. Radost udělá i hezké oblečení či doplněk. Naopak do krabice nepatří věci špinavé, rozbité, křehké, příliš drahé nebo nebezpečné.
Aby se dárky stihly k dětem dostat do Štědrého dne, začíná jejich sběr už zítra 13. listopadu a končí 8. prosince. Zájemci mají na výběr ze sedmi desítek sběrných míst po celé republice. Z nich potom organizátoři zajistí převoz do vybraných míst, kde se o předání postarají místní instituce. Garantem projektu je Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE.
V loňském roce věnovali lidé projektu 9 923 krabic od bot. To je přes devět tisíc dárkových balíčků pro stejné množství dětí. Dárky putovaly ze 47 sběrných míst do celkem 120 lokalit po republice.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku
Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…