Děti darují dětem. Vánoční projekt Krabice od bot pomáhá těm chudším

Zdroj fotografií: krabiceodbot.cz

Pomoc druhému je někdy jednoduchá a v období kolem Vánoc tak nějak víc žádoucí než jindy. Ostatně ne každý má možnost nacházet pod stromečkem dárky, a to ani ty drobné. Řada vánočních projektů se to ale úspěšně snaží změnit.

Projekt Krabice od bot se v předvánočním čase uskuteční letos už pošesté. Cílem je potěšit děti z chudších rodin, přičemž záměr je takový, že radost by jim měly udělat také děti. Jak? Jednoduše s pomocí rodičů naplní krabici od bot dětskými dárky.

Dárky lze koupit v obchodě, ale taky je možné a dokonce žádoucí vybrat použité, ale stále zachovalé hračky. Dítě si tak dle vlastního uvážení protřídí svoje zásoby, a zároveň pomůže jinému, aby si mělo také s čím hrát. Krabici pak společně s rodičem zabalí, označí štítkem s patřičným věkem a pohlavím dítěte, kterému je určena, a odnese na jedno ze sběrných míst.

Organizátoři doporučují dávat do krabice nejen hračky (nové i starší, každopádně v dobrém stavu), ale například i předměty pomáhající rozvoji talentu – knížky, vodové barvy, skicák nebo sportovní potřeby. Radost udělá i hezké oblečení či doplněk. Naopak do krabice nepatří věci špinavé, rozbité, křehké, příliš drahé nebo nebezpečné.

Aby se dárky stihly k dětem dostat do Štědrého dne, začíná jejich sběr už zítra 13. listopadu a končí 8. prosince. Zájemci mají na výběr ze sedmi desítek sběrných míst po celé republice. Z nich potom organizátoři zajistí převoz do vybraných míst, kde se o předání postarají místní instituce. Garantem projektu je Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE.

V loňském roce věnovali lidé projektu 9 923 krabic od bot. To je přes devět tisíc dárkových balíčků pro stejné množství dětí. Dárky putovaly ze 47 sběrných míst do celkem 120 lokalit po republice.

Autor článku