Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Děti darují dětem. Vánoční projekt Krabice od bot pomáhá těm chudším

3 minuty radosti
Zdroj fotografií: krabiceodbot.cz

Pomoc druhému je někdy jednoduchá a v období kolem Vánoc tak nějak víc žádoucí než jindy. Ostatně ne každý má možnost nacházet pod stromečkem dárky, a to ani ty drobné. Řada vánočních projektů se to ale úspěšně snaží změnit.

Projekt Krabice od bot se v předvánočním čase uskuteční letos už pošesté. Cílem je potěšit děti z chudších rodin, přičemž záměr je takový, že radost by jim měly udělat také děti. Jak? Jednoduše s pomocí rodičů naplní krabici od bot dětskými dárky.

Dárky lze koupit v obchodě, ale taky je možné a dokonce žádoucí vybrat použité, ale stále zachovalé hračky. Dítě si tak dle vlastního uvážení protřídí svoje zásoby, a zároveň pomůže jinému, aby si mělo také s čím hrát. Krabici pak společně s rodičem zabalí, označí štítkem s patřičným věkem a pohlavím dítěte, kterému je určena, a odnese na jedno ze sběrných míst.

Organizátoři doporučují dávat do krabice nejen hračky (nové i starší, každopádně v dobrém stavu), ale například i předměty pomáhající rozvoji talentu – knížky, vodové barvy, skicák nebo sportovní potřeby. Radost udělá i hezké oblečení či doplněk. Naopak do krabice nepatří věci špinavé, rozbité, křehké, příliš drahé nebo nebezpečné.

Aby se dárky stihly k dětem dostat do Štědrého dne, začíná jejich sběr už zítra 13. listopadu a končí 8. prosince. Zájemci mají na výběr ze sedmi desítek sběrných míst po celé republice. Z nich potom organizátoři zajistí převoz do vybraných míst, kde se o předání postarají místní instituce. Garantem projektu je Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE.

V loňském roce věnovali lidé projektu 9 923 krabic od bot. To je přes devět tisíc dárkových balíčků pro stejné množství dětí. Dárky putovaly ze 47 sběrných míst do celkem 120 lokalit po republice.

Související články

Zaručeně zlepší den

Opojná moc parfémů. Dokážou ovlivnit naši náladu, energii i sympatie k druhým

Legalizace marihuany v Německu je na spadnutí

Na Měsíci vzniká nový archiv. Má uchovat 30 tisíc digitalizovaných uměleckých děl

Překročte své hranice: Jedinečné a odvážné designy tenisek čekají na svou příležitost!

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…