Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čokoláda, káva či oříšky. Češi opět dodávají #Energiilékařům

2 minuty radosti
Při jarní vlně rozdali dobrovolníci balíčky do 70 zdravotnických zařízení. Zdroj fotografie: Facebook Energii lékařům

Lékaři a lékařky, zdravotní sestry a bratři a další zdravotnický personál. V současné době jsou vytížení snad ještě víc, než byli kdy předtím, a času na odpočinek není mnoho. Iniciativa Energii lékařům se jim snaží pomoci a dodává jim vydatné potraviny, které jim dodají energii. Přispěním do sbírky či dobrovolnictvím může pomoci každý.

Do balíčku dávají organizátoři hlavně energeticky bohaté potraviny. Zdroj fotografie: Facebook Energii lékařům

Balíčky, které dobrovolníci do nemocnic rozesílají, obsahují především potraviny, které dodají zdravotníkům energii a zároveň splňují hygienická kritéria. Lékaři v nich tak najdou například proteinové tyčinky, sušené ovoce, mandle v čokoládě, energetické nápoje či zrnkovou kávu.

Balíčky rozváží dobrovolníci do nemocnic po celém Česku. Zdroj fotografie: Facebook Energii lékařům

V době jarní vlny epidemie nemoci covid-19 rozeslali dobrovolníci do 70 zdravotnických zařízení 66 tisíc balíčků. Potřeba jsou však i nyní, a proto organizátoři projekt znovu spustili. „Budeme pomáhat tak dlouho, dokud to bude potřeba,“ uvádějí na svých stránkách.

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Nová zbraň proti covidu. Lék pro astmatiky může pomoci v prvních dnech ochoření

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.