Z domova·1 minuta radosti
Vezměte svou duši do lázní. Živé vysílání z Litomyšle potěší hudbou i rozhovory
Jak to, že se Litomyšl už deset let pyšní titulem lázeňské město i přes to, že tu není žádný léčivý pramen? Místní památky, kulturní dění a také útulné hospůdky totiž léčí duši. Věděli to ostatně i významné historické osobnosti v čele se Smetanou a Němcovou. A i když se letos oslavy musí obejít bez veselých průvodů,
#Česko#hudba#kultura#lázně#Lázně ducha#litomyšl#on-line přenos
Jak to, že se Litomyšl už deset let pyšní titulem lázeňské město i přes to, že tu není žádný léčivý pramen? Místní památky, kulturní dění a také útulné hospůdky totiž léčí duši. Věděli to ostatně i významné historické osobnosti v čele se Smetanou a Němcovou. A i když se letos oslavy musí obejít bez veselých průvodů, koncertů a představení, diváci o ně nepřijdou. Akce Lázně ducha do každého ucha se totiž bude vysílat živě přes sociální sítě, YouTube i Český rozhlas, a to už tuto sobotu od 14 do 16 hodin.
Před deseti lety prohlásil litomyšlský starosta Miroslav Brýdl s partou svých přátel město za lázeňské. Obroda duše je totiž stejně důležitá jako hýčkání těla. A jak se léčí v Lázních ducha? No přece kulturou, laskavým humorem a dobrou společností. Vždy na jaře se proto historické město Litomyšl zaplní lidmi v maskách, hudebníky a divadelníky.

Letošní desáté výročí akce sice nemůže slíbit průvod, oslavy se ale uskuteční alespoň na dálku. V sobotu 24. dubna ve 14 hodin začne program plný živých rozhovorů moderátora akce Václava Žmolíka, výborné muziky Jana Smigmatora a zajímavých informací o městě Litomyšl. Osvěžit svého ducha můžete posloucháním České rozhlasu Dvojka nebo sledováním živého vysílání na webu akce, YouTube kanálu města Litomyšl nebo sociálních sítích. Živé vysílání vám přineseme také na facebooku Pozitivních zpráv. Radost v našich duších by totiž neměla zakrnět ani v době pandemie.
Klikněte, když vám článek udělal radost
Redaktor Pozitivních zpráv
Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!
Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.



