Inspirace·1 minuta radosti

Praha má pátou nejlepší MHD na světě

Studie veřejné dopravy Sustainable Cities Mobility Index 2017, kterou si nechala zpracovat mezinárodní poradenská společnost Arcadis v Londýně, hodnotí mobilitu ve stovce světových metropolí. Praha se v celkovém žebříčku umístila na pátém místě. Odborníci se při hodnocení městské mobility zaměřili zejména na tři hlediska: sociální, ekonomické a ekologické. Kromě dostupnosti, bezpečnosti a znečišťování ovzduší se posuzoval

#Česko#doprava#Londýn#metro#metropole#MHD#novinka#ocenění#porovnání#Praha#přeprava#systém#tramvaje#ukazatel#umístění#z domova#žebřáček#změna

Statue of Saint Wenceslas on Wenceslas Square in Prague, Czech Republic

Studie veřejné dopravy Sustainable Cities Mobility Index 2017, kterou si nechala zpracovat mezinárodní poradenská společnost Arcadis v Londýně, hodnotí mobilitu ve stovce světových metropolí. Praha se v celkovém žebříčku umístila na pátém místě.

Odborníci se při hodnocení městské mobility zaměřili zejména na tři hlediska: sociální, ekonomické a ekologické. Kromě dostupnosti, bezpečnosti a znečišťování ovzduší se posuzoval třeba i čas, který lidé průměrně dojížděním stráví, kolik je to stojí, nebo jaké procento cestujících upřednostní hromadnou dopravu před jiným způsobem přepravy. První příčku v celkovém hodnocení obsadil Hongkong, který je svou špičkovou infrastrukturou proslulý.

Praha zabodovala efektivním systémem veřejné dopravy a také nízkým jízdným. Metro ročně přepraví 600 tisíc lidí, navíc je čisté, zdůraznila společnost Arcadis. Celkové skóre kazí pražské dopravě přístup k životnímu prostředí, v této kategorii se hlavní město umístilo až na dvacátém třetím místě. Propadlo zejména v produkci skleníkových plynů, počtu dopravních kolon a znečišťování ovzduší prachovými částicemi. Odborníci ale ocenili aktivní snahu metropole tyto ukazatele změnit.

Zdroj: ihned.cz, idnes.cz

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Anna Silná
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články