Společnost·1 minuta radosti
Pomáhat může každý. Blíží se světový den štědrosti a dobrých skutků
Možná ještě více než obvykle je teď třeba dobrých skutků a vzájemné podpory. Ideální příležitostí k pomoci druhým je světový den štědrosti a dobrých skutků, který připadá na 1. prosince. Do projektu Giving Tuesday se s dobročinnou aktivitou či výzvou může zapojit kdokoliv. Svou výzvu mohou jednotlivci, firmy i organizace zaregistrovat na českých stránkách Giving Tuesday do konce
Možná ještě více než obvykle je teď třeba dobrých skutků a vzájemné podpory. Ideální příležitostí k pomoci druhým je světový den štědrosti a dobrých skutků, který připadá na 1. prosince. Do projektu Giving Tuesday se s dobročinnou aktivitou či výzvou může zapojit kdokoliv.
Svou výzvu mohou jednotlivci, firmy i organizace zaregistrovat na českých stránkách Giving Tuesday do konce listopadu. Zapojit se je možné i prostým dobrým skutkem, dobrovolnictvím, věnováním peněz či oblečení nebo poskytnutím svých odborných znalostí. „Všichni máme něco, co můžeme darovat, a díky sociálním sítím, online dárcovství, online nakupování, poštovním službám a telefonům existuje mnoho způsobů, jak vaši štědrost využít k podpoře druhých,“ uvedla Lucie Mádlová z Asociace společenské odpovědnosti, která v Česku Giving Tuesday zastřešuje.

Svátek vznikl v roce 2012 jako den, který má lidi inspirovat ke konání dobra. Loni se v Česku díky projektu podařilo vybrat přes 71 milionů korun na dobročinné účely a darovat několik tun oblečení a potravin lidem v nouzi. V kontextu současné situace organizátoři apelují hlavně na dodržení sociální distance a bezpečné konání dobročinných aktivit. Doufají však, že letošní ročník bude přinejmenším stejně úspěšný, jako ten loňský.
Klikněte, když vám článek udělal radost
Redaktor Pozitivních zpráv
Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!
Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.



